Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

wakacje z domem kultury 1 20170707 1243094130Domy Kultury zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w specjalnie przygotowanych wakacyjnych atrakcjach. Cześć Domów Kultury zmieniła godziny pracy, tak by lepiej dostosować je do letnich potrzeb dzieci i młodzieży /zakładka Domy Kultury/.

Każdy Dom Kultury przygotował ciekawe, indywidualne propozycje, dające możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego.

Znajdą tutaj Państwo pomysły na uzupełnienie wakacji dla dzieci, aktywnego i twórczego spędzenia czasu. Wśród nich m.in. różnego rodzaju działania artystyczno – plastyczne, muzyczne i wokalne, kulinarne, krawieckie, robotyka, modelarstwo, gry i zabawy sportowo – rekreacyjne, wycieczki rowerowe i piesze po okolicy.

Wakacyjne wycieczki - to propozycja autokarowych wycieczek połączonych z możliwością poznawania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, urokliwych miejsc, w które indywidualnie trudno jest się nam wybrać. Zapraszamy do poznania nowych miejsc:

10 lipca 2017 - Pasierbiec - 50 zł - organizatorzy Dom Kultury w Zakrzowcu, Zagórzu, Ochmanowie, Staniątkach i Słomirogu
14 lipca 2017 - zapora w Solinie i rejs statkiem, Cisna, 3 godz. wycieczka Bieszczadzką Kolejką Leśną  z  Majdanu do Przysłupia - 140 zł - organizator Dom Kultury w Woli Zabierzowskiej
15 lipiec 2017 godz.7.00 – wycieczka do Jędrzejowa (Muzeum Zegarów, Klasztor Cystersów), Kielc (Jaskinia Raj), Święty Krzyż (Klasztor Misjonarzy Oblatów, Muzeum Przyrodnicze) - organizator Świetlica Kultury w Podgrabiu
17 lipca 2017 - Zaczarowany Las - 55 zł - organizatorzy Dom Kultury w Zakrzowcu, Zagórzu, Ochmanowie, Staniątkach i Słomirogu
24 lipca 2017 - Jaskinia Wierzchowska - 55 zł - organizatorzy Dom Kultury w Zakrzowcu, Zagórzu, Ochmanowie, Staniątkach i Słomirogu
29 lipca 2017 - wycieczka do Baranowa Sandomierskiego  i Sandomierza - organizator Dom Kultury w Zakrzowie

Ceny wycieczek zawierają: przejazd, zwiedzanie, posiłek, ubezpieczenie.

Inne atrakcje :
14 lipca (piątek) godz.11.00 WARSZTATY ZIELARSKIE - Smaki i zapachy ziół lub Tworzenie Mydełek glicerynowych – temat wg wyboru zainteresowanych – zapisy do 4 lipca - cena: 10 zł/ osoba - DK Zakrzowiec
21 lipca 2017 - Szkiełko i oko - godz.11.00 - DK Zakrzowie, godz.13.00 - 10 zł - DK Staniątki
21 - 25 sierpnia 2017 - plenerowe warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych - DK Staniątki

Dom Kultury w Woli Zabierzowskiej
tel. 12 251 30 05 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyjazd do kina - Centrum Dźwięku i Słowa Niepołomice - poniedziałek – godz.12.00 - 14.00
Pogawędki przy szydełku - poniedziałek - godz.14.30 - 16.30
Zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych - rytmika - poniedziałek - godz.14.30 - 16.30
Zajęcia świetlicowe - poniedziałek - godz.16.30 - 20.00
Zajęcia świetlicowe, tenis stoł. komputery, gry planszowe - poniedziałek - godz.15.00 - 19.00
Wyjazd na basen - Niepołomice - wtorek - godz.15.00 - 17.00
Spotkania Klubu Seniora - wtorek - godz.17.00 - 18.00
Zajęcia świetlicowe, komputery, tenis stołowy, gry planszowe - wtorek -godz.15.00 - 19.00
Zajęcia świetlicowe, komputery, tenis, gry planszowe, szachy - środa - godz.14.00 - 18.00
Spotkania przy gitarze - środa - godz.18.00 - 20.00
Zumba - środa - godz.20.30 - 21.30
Wycieczka rowerowa- Puszcza Niepołomicka  - czwartek - godz.12.00 - 15.00
Zajęcia muzyczne; gra na gitarze, akordeonie - czwartek - godz.15.00 - 17.00
Zajęcia świetlicowe, gry planszowe, komputery, tenis stołowy  - czwartek - godz.15.00 - 19.00
Spotkania Klubu Seniora - czwartek - godz.16.00 - 18.00
Zajęcia świetlicowe, gry planszowe, komputery, tenis stołowy - piątek - godz.12.00 - 16.00 
Próby zespołu Wolańska Muza - piątek - godz.16.00 - 18.00 
Próby Kapeli Ludowej Wolanie - piątek - godz.18.00 - 20.00 


Dom Kultury w Woli Batorskiej
tel. 12 281 60 03 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warsztaty szycia maskotek - 3 i17 lipca - poniedziałek - godz.15.00 - 17.00
Warsztaty baletu klasycznego - 10 lipca - poniedziałek - godz.16.30 - 17.30
Gry i zabawy animacyjne - 24 i 31 lipca - poniedziałek - godz.14.00 - 16.00
Warsztaty szycia maskotek - 4 i 18 lipca - wtorek - godz.15.00 - 17.00
Warsztaty baletu klasycznego - 11 lipca - wtorek - godz.16.30 - 17.30
Otwarta pracownia plastyczna zajęcia dla dzieci, rysunek, malarstwo sztalugowe, rękodzieło artystyczne -
25 lipca, 1 i 22 sierpnia - wtorek - godz.17.00 - 19.00
Próba grupy śpiewaczo obrzędowej Nasza Wola  - środa - godz.9.00 - 12.00
Spotkania grupy wokalno-instrumentalnej - środa - godz.13.00
Warsztaty szycia maskotek - 5 i 19 lipca - środa - godz.15.00 - 17.00
Warsztaty baletu klasycznego - 12 lipca - środa - godz.16.30 - 17.30
Otwarta pracownia plastyczna - 26 lipca, 2 i 23 sierpnia - środa - godz.17.00 - 19.00
Pracownia modeli latających - środa - godz.16.00 - 18.00
Warsztaty baletu klasycznego - 13 lipca - czwartek - godz.16.30 - 17.30
Otwarta pracownia plastyczna - 27 lipca, 3 i 24 sierpnia - czwartek - godz.17.30 - 18.15
Zumba - czwartek - godz.20.45 - 21.45
Planszowe gry logiczne - 7, 14, 21 i  28 lipca - piątek - godz.15.00 - 17.00
Spotkanie taneczne grupy młodzieżowej - 21 i 28 lipca,  4 i 25 sierpnia - piątek - godz.17.30 - 19.30
Taniec towarzyski dla młodzieży i dorosłych - 7 i 14 lipca - piątek - godz.19.45 - 21.45
Gry planszowe i stolikowe - w godz. pracy placówki
Tenis stołowy - w godz. pracy placówki

Dom Kultury w Ochmanowie
tel. 12 281 83 24 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Klub miłośników gier planszowych i edukacyjnych - poniedziałek - godz.15.30 - 17.00
Wieczór Seniora - poniedziałek - godz.17.00 - 20.00
Warsztaty rękodzieła – haft, robótki szydełkiem i na drutach - poniedziałek - godz.17.30 - 19.00
Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci – zabawy taneczne, plastyka, czytanie bajek - wtorek - godz.16.00 - 17.00
Spotkania Koła Gospodyń Wiejskich - wtorek - godz.17.00 - 20.00
Warsztaty kulinarne I grupa - środa godz.15.00 - 16.30
Warsztaty kulinarne II grupa - środa - godz.16.30 – 18.00
Warsztaty plastyczne dla dzieci 7+  - czwartek - godz.16.00 – 17.15
Rodzinne warsztaty rękodzieła artystycznego - czwartek - godz.17.15 – 19.00
Robotyka - I piątek m-ca - godz.16.00 - 17.30
Aerobik dla dziewcząt i kobiet - piątek - godz.19.00 – 20.00
Tenis stołowy - codziennie godz.16.00 – 19.00
Gry stolikowe i edukacyjne, zabawy świetlicowe - codziennie godz.15.00 - 19.00
Kawiarenka internetowa - codziennie godz.15.00 - 19.00

Dom Kultury w Staniątkach
tel. 12 281 82 57 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Plenerowe warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży - 21 – 25 sierpnia - codziennie - godz.10.00 – 12.00
Gry planszowe i zabawy edukacyjne - poniedziałek - godz.12.00 - 14.00
Tenis stołowy - poniedziałek - godz.14.00 - 16.00
Podróże bez plecaka - filmy, quizy, konkursy - poniedziałek - godz.10.00 - 12.00
Robótki ręczne – szydełkowanie dzierganie - wtorek - godz.12.00 - 14.00
Wycieczki rowerowe lub piesze przez puszczę - wtorek - godz.14.00 - 17.00
Gry planszowe edukacyjne - wtorek - godz.14.00 - 16.00
Aerobik dla dziewczyn i kobiet - wtorek - godz.17.00 - 18.00
Zajęcia rękodzielnicze- szydełkowanie, haftowanie - środa - godz.9.00 - 10.00
Koralikowa kreatywność - ozdoby, wisiorki - środa - godz.10.00 - 12.00
Zabawy z chustą animacyjną - środa - godz.12.00 - 13.00
Projektowanie i szycie strojów dla lalek - środa - godz.14.00 - 16.00
Zajęcia rękodzielnicze – szydełkowanie dzierganie - czwartek - godz.13.00 - 15.00
Zajęcia rekreacyjne – zabawa z chustą animacyjną, zabawy integracyjne - czwartek - godz.12.00 - 13.00
Zabawy integracyjne, rywalizacje sportowe, tenis stołowy - piątek - godz.12.00 - 14.00 
Sztuka użytkowa – sznurkowe dekoracje i ozdoby - piątek - godz.14.00 - 16.00
Tenis stołowy - w godz. pracy placówki
Gry stolikowe - w godz. pracy placówki


Dom Kultury w Zagórzu
tel.12 281 80 52 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

10 lipca - poniedziałek - wycieczka do Pasierbca
11 lipca - wtorek godz.13.00 - 17.00 - Dzień artystyczny - warsztaty projektowania i szycia
12 lipca - środa godz.10.00 - 14.00 - Dzień sportowy - gry i zabawy sportowe
13 lipca - czwartek godz.10.00 - 14.00 - Dzień kulinarny - pieczenie ciasta, warsztaty czekoladowe
14 lipca - piątek godz.10.00 - 14.00 - Dzień teatralny - zabawy w teatr
17 lipca - poniedziałek - wycieczka do Zaczarowanego lasu
18 lipca - wtorek godz.13.00 - 17.00 - Dzień artystyczny - warsztaty projektowania i szycia
19 lipca - środa godz.10.00 - 14.00 - Dzień sportowy - zabawy na świeżym powietrzu, rozgrywki sportowe
20 lipca - czwartek godz.14.00 - 18.00 - Dzień kulinarny- grillowanie
21 lipca - piątek godz.10.00 - 14.00 - Dzień plastyczny - warsztaty plastyczne
24 lipca - poniedziałek - wycieczka do Jaskini Wierzchowskiej

Aerobik dla dziewcząt i kobiet - wtorek - godz.19.30 - 20.30
ZUMBA - środa - godz.19.00 - 20.00 
Zajęcia świetlicowe - czwartek - godz.15.00 - 17.00
Aerobik dla dziewcząt i kobiet - czwartek - godz.19.30 - 20.30
Tenis stołowy - codziennie w godz. pracy placówki
Kawiarenka internetowa  - codziennie w godz. pracy placówki 
 
Dom Kultury w Słomirogu
tel. 12 281 93 63 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zabawy ruchowe na placu zabawy, gry planszowe - poniedziałek - godz.14.00 - 17.00
Rodzinne warsztaty plastyczne - poniedziałek - godz.17.30 - 19.00
Zabawy dowolne - poniedziałek - godz.19.00 - 20.00
Zabawy sportowo-rekreacyjne, chusta animacyjna - wtorek - godz.14.00 - 16.00
Gry i zabawy świetlicowe - wtorek - godz.16.00 - 20.00
Zajęcia ruchowe dla dziewcząt i kobiet - wtorek - godz.20.30 - 21.30
Akademia kulinarna - środa - godz.13.00 - 15.00
Zabawy na placu zabaw, gry planszowe - środa - godz.15.00 - 17.00 
Kolorowe plecionki z różnych materiałów (kwiaty, trawa, sznurek) - od 12 lipca - środa - godz.17.00 - 19.00 
Gry i zabawy świetlicowe - czwartek - godz.13.00 - 15.00 
Papierowe ozdoby – wiklina - czwartek - godz.15.00 - 17.00 
Zabawy dowolne - czwartek - godz.17.00 - 19.00 
Kolorowe plecionki z różnych materiałów - piątek - godz.14.00 - 17.00
Zajęcia świetlicowe, zabawy dowolne - piątek - godz.17.00 - 18.30
Aerobik dla dziewcząt i kobiet - piątek - godz.20.30 - 21.30
Wyjazd do kina - termin do uzgodnienia
Wycieczka do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego - termin do uzgodnienia
Tenis stołowy - codziennie w godz. pracy placówki
Piesze wycieczki po okolicy - w godz. pracy placówki


Dom Kultury w Zakrzowcu
tel. 12 281 93 66 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

I ty możesz zostać Pitagorasem - poniedziałek - godz.12.30 - 13.30
Gry i zabawy, zajęcia świetlicowe - poniedziałek - godz.13.30 - 15.30
Przygoda na polu golfowym w Ochmanowie - zbiórka godz.16.00 DK Zakrzowiec - wtorek - godz.16.00 - 18.30
Aerobik dla dziewcząt i kobiet - wtorek - godz.19.00 - 20.00
Nordic Walking - spaceromania - wtorek - godz.20.30 - 22.00
Gry i zabawy świetlicowe - środa - godz.14.30 - 16.00
Warsztaty artystycznego projektowania ubioru - środa - godz.16.30 - 18.00
Tworzymy inaczej - środa - godz.18.15 - 19.45
Gry i zabawy świetlicowe - czwartek - godz.14.30 - 16.00
Spotkania Koła Emerytów i Rencistów - czwartek - godz.16.00 - 20.00
Gry i zabawy, zajęcia świetlicowe -  piątek - godz.10.00 - 15.00
Tenis stołowy - w godz. pracy placówki
Gry planszowe i nie tylko - w godz. pracy placówki
Kawiarenka internetowa - w godz. pracy placówki


Dom Kultury w Zakrzowie
tel. 12 281 80 33 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dzień zakręconych na ludowo: poniedziałek
* wycinanka ludowa - poniedziałek - godz.13.30 - 15.30
* bibułkarstwo - sztuka robienia kwiatów z bibuły - poniedziałek - godz.16.00 - 17.00
* Z miłości do muzyki ludowej – próby śpiewu lokalnej grupy (Klub Aktywnych Kobiet) - poniedziałek - godz.18.00 - 20.00

Pracownia Ariadny - wtorek - godz.12.00 - 13.00
* warsztaty tkackie dla dzieci, mój bieżnik - wtorek - godz.14.00 - 16.00
* szydełkowy świat - nauka szydełkowania, dla dzieci od 10 r.ż. i mam - wtorek - godz.17.00 – 18.30
Pracownia papieroplastyki - środa - godz.14.00 - 20.00
* papier czerpanyGry i zabawy świetlicowe - środa - godz.14.00 - 16.00
* malowane obrazy na papierze czerpanym - środa - godz.18.00 - 20.00
Dzień twórców plastycznych - czwartek - godz.13.00 - 15.30
* z historią sztuki na Ty  - czwartek - godz.13.15 - 14.00 
* Wielkimi Mistrzami inspirowane – zajęcia plastyczne - czwartek - godz.14.15 -  15.30
* spotkanie przy kawie - Klubu Aktywnych Kobiet, wirtualne podróże - czwartek - godz.18.00 - 20.00
Dzień miłośników gier planszowych - piątek - godz.12.00 - 14.00
Kafejka internetowa - w godz. pracy placówki

Świetlica Kultury w Podgrabiu
tel. 12 281 32 64 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mój kolorowy świat w odcieniach farb i pasteli - wtorek - godz.15.00 - 17.00
Bajką inspirowane –kolaże z koronki i pasmanterii - wtorek - godz.17.00 - 18.00
Spotkania Klubu Seniora - II i IV wt, m-ca - godz.18.00-19.00
Nordic Walking - wtorek - godz.18.00 - 19.00
Tenis stołowy, gry planszowe, szachy, scribamonopoly, itp. - środa - godz.10.00 - 12.00
Zabawy animacyjne i edukacyjne, konkursy sprawnościowe  - środa - godz.12.00 - 14.00
Kreatywne zabawy plastyczne dla najmłodszych z masy papierowej i solnej - czwartek - godz.14.00 - 16.00
Qulingowe drobiazgi i ozdoby - czwartek - godz.16.00 - 18.00
Ciekawostki ze świata –najstarszy, największy, najwyższy – anegdoty i opowiadania  - piątek - godz.10.00 - 11.00
Wielkie quizowanie - konkursy wiedzy ogólnej dla dzieci, zabawy szaradziarskie - piątek - godz.11.00 - 13.00
Tenis stołowy, gry planszowe - piątek - godz.13.00 - 14.00
Nordic Walking - piątek - godz.18.00 - 19.00
Kawiarenka internetowa - codziennie w godz. pracy placówki 

Filia Niepołomice Jazy
LIPIEC - warsztaty dla dzieci BĄDŹ EKO 3 - 13 lipca bezpłatne
warsztaty rękodzieła artystycznego MODNY DOM 5zł/zajęcia
 
BĄDŹ  EKO warsztaty plastyczne dla z ekologicznych mas - poniedziałek - godz.14.30 - 16.30
Szachy nauka i gra - poniedziałek - godz.17.00 - 19.00
Gry i zabawy świetlicowe dla dzieci - poniedziałek - godz.16.30 - 17.30
BĄDŹ EKO spacer po okolicy, zbieranie materiałów na warsztaty, zbiórka do wyjścia godz.11.15 - wtorek - godz.11.30 - 12.30
BĄDŹ EKO zajęcia plastyczne z wykorzystaniem zebranych materiałów - wtorek - godz.12.30 - 14.00
BĄDŹ EKO gry i zabawy edukacyjne o przyrodzie - środa - godz.14.00 - 15.00
MODNY DOM - ozdabiamy krzesła decupage - 5 lipca, modny abażur do lampy ze słomek lub kartonu - 12 lipca - 
środa - godz.16.30 - 18.30
Schowaj się przed słońcem - zabawy na sali gimnastycznej - czwartek - godz.11.00 - 13.00
BĄDŹ EKO warsztaty plastyczne eko - pamiątka zielnik - czwartek - godz.13.30 - 15.30
SIERPIEŃ
rękodzieło artystyczne GIPS I CEMENT oraz MODNY  TY 5zł/zajęcia
warsztaty plastyczne dla dzieci PAPIER INACZEJ,  GIPSOWNIA oraz BYSTRZAKI - BEZPŁATNE
 
BYSTRZAKI - poniedziałek - godz.14.00 - 15.30
GIPSOWNIA - odbijamy ręce - poniedziałek - godz.16.00 - 17.30
PAPIER INACZEJ papier czerpany - wtorek - godz.11.30 - 13.30 
Schowaj się przed słońcem - zabawy i gry na sali gimnastycznej - wtorek - godz.13.45 - 15.30
GIPSOWNIA narzut - rzeźba - środa - godz.14.30 - 16.00
          GIPS I CEMENT  nowoczesne świeczniki - 2 sierpnia
          GIPS I CEMENT  mozaika - obrazek - 9 sierpnia
          MODNY TY   beading - bransoletki -16 sierpnia
          MODNY TY   sutache - 23 sierpnia
GIPS I CEMENT   misa ogrodowa - 30 sierpnia - środa - godz.16.30 - 18.30
BYSTRZAKI - czwartek - godz.11.00 - 13.00
PAPIER INACZEJ papier mache - rzeźba - czwartek - godz.13.30 - 15.30
Tenis stołowy - w godz. pracy placówki
Gry planszowe, szachy - w godz. pracy placówki
Sala gimnastyczna dla dorosłych i dzieci z opieką - w godz. pracy placówki

Dom Kultury w Chobocie
tel. 502 036 928 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyczaruj dźwięk - warsztaty muzyczne / Studio nagrań - poniedziałek - godz.16.00 - 1800
Poczuj bluesa - otwarte próba zespołu Chobot Blues Band - poniedziałek - godz.18.00 - 20.00 
Miniaturowy świat - zajęcia modelarskie - wtorek - godz.10.00 - 12.00
Wakacyjne Studio Piosenki - wtorek - godz.12.00 - 14.00
Szkółka gitarowa - środa - godz.10.00 - 14.00
Zostań Gwiazdą - sesje Studia Nagrań - czwartek - godz.10.00 - 12.00
Tenis stołowy - czwartek - godz.12.00 - 14.00
Warsztaty muzyczne/zajęcia Szkółki Perkusji - piątek - godz.10.00 - 12.00
Tenis stołowy - piątek - godz.12.00 - 14.00
Szkółka Perkusyjna - sobota - godz.9.00 - 10.00
Poczuj bluesa - otwarta próba zespołu 50Blues - sobota - godz.10.00 - 13.00
Kawiarenka internetowa - codziennie w godz. pracy
Gry planszowe i edukacyjne - codziennie w godz. pracy