Czytaj więcej...W Niedzielę Palmową 9 kwietnia na Rynek w Niepołomicach trwały X Targi Wielkanocne. Obecne były również nasze zespoły i Koła Gospodyń działające przy Domach Kultury.

Czytaj więcej...W niedzielę 4 września 2016

Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice Roman Ptak
i Przewodniczący Rady Miejskiej
Marek Ciastoń

zaprosili rolników i mieszkańców do Zagórza na uroczyste Dożynki Gminne

Czytaj więcej...Wakacyjne wyjazdy zespołów artystycznych działających pod patronatem Centrum Kultury w Niepołomicach stały się już tradycją. Udział w międzynarodowych festiwalach i promowanie kultury polskiej za granicą połączony jest z wypoczynkiem i poznawaniem kultury odwiedzanego kraju. W tym roku celem Zespołu Pieśni i Tańca Zagórzanie wraz z kapelą ludową oraz Niepołomickich Mażoretek była Bułgaria i Festiwal Balkan Folk Fest w Warnie, a właściwie tuż obok niej w Złotych Piaskach.

Czytaj więcej...XIII Mistrzostwa Polski Mażoretek i Cheerleaderek za nami. To były piękne dwa dni spędzone przez grupę Niepołomickich Mażoretek w Kędzierzynie Koźlu, gdzie odbył się ten niezwykły spektakl. Niezwykły pod każdym względem.

Nasze dziewczęta z sukcesem przeszły eliminacje regionalne, które odbyły się w Pustkowie koło Dębicy. Zdobyte laury nominowały grupę do udziału w Mistrzostwach Polski, z czego skwapliwie skorzystaliśmy.

Czytaj więcej...Śpiewajmy i Grajmy Mu...
Pod takim hasłem w nowym roku koncertowały dziewczęta z Zespołu Pieśni i Tańca Zagórzanie.

Święta to piękny, radosny czas dla każdego człowieka. Przystrajanie choinki, dzielenie się opłatkiem czy wspólne śpiewanie kolęd, nas dorosłych przenoszą w świat dzieciństwa, a dzieciom zapewniają przeżycia, do których będą mile wracać w swoich wspomnieniach.

Czytaj więcej...30 sierpnia 2015 w Zagórzu odbyła się Biesiada Dożynkowa, na którą zaproszeni zostali mieszkańcy Zagórza i Gminy.

Impreza plenerowa nawiązywała swym charakterem do miejscowych tradycji związanych z dożynkami i prezentacją dokonań artystycznych działających w Zagórzu Zespołów Pieśni i Tańca.

Czytaj więcej...30 lipca 2015 dwa zespoły artystyczne działające przy Centrum Kultury w Niepołomicach wyruszyły w podróż do Grecji, by wziąć udział w 1. Międzynarodowym Festiwalu w Perea.

Miejscem docelowym dla Zespołu Pieśni i Tańca Zagórzanie oraz Niepołomickich Mażoretek było drugie co do wielkości miasto, położone w północnej części Grecji, czyli Saloniki.

Czytaj więcej...Przez kilka kolejnych dni, od czwartku do niedzieli, na rynku w Myślenicach odbywały się codziennie koncerty i imprezy towarzyszące II Międzynarodowym Małopolskim Spotkaniom z Folklorem.

Był tam też Zespół Pieśni i Tańca Zagórzanie.

Czytaj więcej...30 i 31 maja2015 Zespół Pieśni i Tańca Zagórzanie gościł w urokliwym czeskim miasteczku Kuřim, uczestnicząc w Dniu Mniejszości Narodowych odbywającym się na tamtejszym zamku. Zespół wyjechała tam wraz z oficjalna delegacją na zaproszenie władz tego miasta, z którym Niepołomice rozpoczęły niedawno współpracę.

Czytaj więcej...Dom Kultury w Zagórzu zaprasza do udziału

Wieczorze kolęd
1 luty 2015 godz.16.00

Serdecznie zapraszamy do miłego spędzenia niedzielnego popołudnia. W programie przewidziano piękne staropolskie kolędy i pastorałki w wykonaniu dziewcząt z Zespołu Pieśni i Tańca Zagórzanie oraz Grupy Kolędniczej Klubu Ochrony Tradycji Staropolskich w Zagórzu.