Czytaj więcej...W mroźną i śnieżną sobotę, 16 stycznia 2016r. Zespół śpiewaczy Wrzos gościł z koncertem kolęd w Wieliczce, na zaproszenie przewodniczącej Polskiego Związku Emerytów i Rencistów, Oddział Wieliczka pani Kazimiery Czupki.

Tego dnia w Urzędzie Miasta i Gminy odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe dla seniorów. W spotkaniu uczestniczył z-ca Burmistrza pan Rafał Ślęczek. Specjalnie dla wszystkich zgromadzonych gości, emerytów i rencistów opłatki poświęcił i pobłogosławił ksiądz Dominik.

Czytaj więcej...Śpiewajmy i grajmy mu …
Pod takim tytułem 3 stycznia 2016 roku, w sali akustycznej Zamku Królewskiego w Niepołomicach można było wysłuchać Noworocznego Koncertu Kolęd w wykonaniu Zespołu śpiewaczego Wrzos oraz Dziewczęta z Zespołu Pieśni i Tańca Zagórzanie.

Czytaj więcej..."Nam Seniorom nie nudzi się
nie nudzi się
nie nudzi się"

Ze słowami tej piosenki 19 listopada Zespół śpiewaczy Wrzos pojechał do Nowej Huty, gdzie Dom Wsparcia dla osób Starszych i Niepełnosprawnych obchodził swój Jubileusz 9 lecia działalności.

Czytaj więcej...Po wakacyjnej przerwie Zespół śpiewaczy Wrzos ostro zabrał się do pracy i to nie tylko podczas prób, ale i w czasie wrześniowych koncertów. Ostatnie dni września były bardzo pracowite za sprawą zaplanowanych koncertów.
Cykl jesiennych prezentacji rozpoczął trzydniowy wyjazd zespołu do Bartkowej koło Rożnowa.

Czytaj więcej...Przez trzy kolejne dni czerwca trwały w Krakowie II Ogólnopolskie Senioralia, podczas których swoją obecność zaznaczyły dwa zespoły Seniorów z gminy Niepołomice, a były to Zespół śpiewaczy Wrzos i Grupa śpiewacza Zabierzanie.

Czytaj więcej...W polskim krajobrazie wiele jest pięknych, starych kapliczek przydrożnych, mniej lub bardziej zadbanych. Wiele spośród nich przedstawia wizerunek Matki Bożej i to właśnie one corocznie w maju stają się obiektem większego zainteresowania.

Tradycyjnie figury te przybierane są w bibułkowe i polne kwiaty.

Czytaj więcej...10 stycznia 2015 w Zamku Królewskim w Niepołomicach odbył się tradycyjny Bal Seniora.

 

Po oficjalnym otwarciu i toaście z krótkim recitalem wystąpił Zespół śpiewaczy Wrzos.

 

Czytaj więcej...30 września trzy niepołomickie zespoły artystyczne seniorów uczestniczyły w XIX Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych „Złota Jesień 2014”.

Spotkanie to, jak co roku miało miejsce w sali teatralnej Nowohuckiego Centrum Kultury. W programie występowały zespoły seniorów z całej Małopolski.

Wśród 24 uczestniczących zespołów można było usłyszeć Zespół śpiewaczy Wrzos z Niepołomic, który pod kierunkiem Macieja Ziobro otwierał tegoroczny przegląd. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowały również Zespół śpiewaczy Wolańska Muza z Woli Zabierzowskiej pod kierunkiem Aleksandra Ostrowskiego oraz Grupa śpiewacza Zabierzanie z Zabierzowa Bocheńskiego z akompaniatorem Janem Gębałą.

Czytaj więcej...Zespół śpiewaczy Wrzos z Niepołomic zdobył zaszczytne III miejsce podczas Małopolskiego Festiwalu Twórczości Artystycznej Seniorów w Trzebini.

W sobotni ranek 21 czerwca 2014 roku zespół wyjechał do Trzebini by wziąć udział w festiwalu adresowanym do seniorów działających w Związkach Emerytów, Klubach Seniora, Kołach Gospodyń i innych organizacjach zrzeszających seniorów na terenie Małopolski.

Czytaj więcej...14 i 15 czerwca 2014 odbywały się I Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie, podczas których swoją obecność zaznaczyli Seniorzy z gminy Niepołomice.

Głównymi celami Senioraliów była integracja środowiska seniorów, kształtowanie pozytywnego wizerunku starszego pokolenia, upowszechnianie ciekawych i cennych inicjatyw związanych z problematyką osób starszych w społeczeństwie.