Czytaj więcej...Od 21 lutego 2014 Centrum Kultury w Niepołomicach zaprasza do Domu Kultury w Zakrzowie na warsztaty ceramiki.

Uczestnikami warsztatów mogą być dzieci, młodzież i dorośli.

W czasie 6 spotkań uczestnicy zapoznają się z różnymi technikami ceramicznymi: lepieniem z wałków, plastrów, wyciskaniem w formach gipsowych, techniką reliefową , zdobieniem angobami, szkliwami ceramicznymi, topionym szkłem, łączeniem ceramiki z innymi surowcami np. sznurkami naturalnymi.

Czytaj więcej...Od 02 stycznia 2014 r. rozpoczął się II etap realizacji projektu Spotkania ze sztuką – warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Centrum Kultury w Niepołomicach zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach rękodzieła artystycznego.

Zajęcia prowadzone są jak dotychczas, jeden raz w miesiącu, w trzech Domach Kultury w: Woli Batorskiej, Staniątkach i Suchorabie.

Czytaj więcej...Od 02 stycznia 2014 r. rozpoczął się II etap realizacji projektu Spotkania ze sztuką – warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Centrum Kultury w Niepołomicach zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych, zainteresowanych działaniami artystycznymi do udziału w warsztatach.

Zajęcia prowadzone są jak dotychczas, w trzech miejscowościach:

Czytaj więcej...Warsztaty ceramiki kierowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych. Zaplanowane zostały w 3 cyklach po 6 spotkań warsztatowych w każdym. Realizowane będą w Domach Kultury w Woli Zabierzowskiej i Zabierzowie Bocheńskim, a w lutym/marcu 2014 w Domu Kultury w Zakrzowie.

Uczestnicy warsztatów zapoznają się z różnymi technikami ceramicznymi: lepieniem z wałków, plastrów, wyciskaniem w formach gipsowych, techniką reliefową, zdobieniem angobami, szkliwami ceramicznymi, topionym szkłem, łączeniem ceramiki z innymi surowcami np. sznurkami naturalnymi.

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/warsztaty_artystyczne_w_domach_kultury_-_dla_seniorow_13/dla_seniorow_9_20130908_1487683801.jpg'
There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/warsztaty_artystyczne_w_domach_kultury_-_dla_seniorow_13/dla_seniorow_9_20130908_1487683801.jpg'

Czytaj więcej...6 września rozpoczęły się w Staniątkach warsztaty pisania ikon kierowane do młodzieży i osób dorosłych zainteresowanych poznanniem tej trudnej techniki artystycznej. Warsztaty - kurs I stopnia został zaplanowany na 32 godz. zajęć praktycznych, uzupełnionych wiedzą teoretyczną, kiedy to uczestnicy poznają tajniki tej sztuki. W warsztatach udział bierze 10 osób.

Czytaj więcej...Warsztaty rękodzieła artystycznego kierowane są głównie do młodzieży i dorosłych , chociaż mogą w nich uczestniczyć również dzieci, dla których dobierane są właściwe metody pracy.

Udział w warsztatach daje możliwość poznania różnych technik artystycznego zdobienia i tworzenia z przedmiotów powszechnego użytku prawdziwych dzieł sztuki. Zdobyte podczas warsztatów umiejętności można wykorzystać w indywidualny sposób, tworząc kolejne ciekawe dzieła lub nadając nowy charakter posiadanym przedmiotom.

Czytaj więcej...Zapraszamy młodzież, osoby dorosłe do udziału w warsztatach organizowanych w Domu Kultury w Woli Batorskiej.

Zajęcia kierowane są do wszystkich osób zainteresowanych twórczym spędzaniem czasu. Zarówno do osób, które w działaniach plastycznych chcą odnaleźć swoje hobby, jak również do czynnych artystów amatorów.Zdobyte umiejetności mogą stać się pomocne młodzieży, która przygotowuje się do szkół artystycznych.

Czytaj więcej...Warsztaty plastyczne kierowane są do wszystkich, którzy posiadają zainteresowania działaniami artystycznymi lub chcieliby doskonalić swój warsztat i wzbogacić wiedzę o sztuce.

Dzieci zapraszamy do Domu Kultury w Woli Batorskiej i Zagórzu, a w Staniątkach pracujemy w dwóch grupach wiekowych, oddzielnie prowadzone są zajęcia dla dzieci młodszych i starszych.

Młodzież i dorośli mogą skorzystać z propozycji w Domu Kultury w Woli Batorskiej, gdzie pod okiem prowadzącej zajęcia będą mogli doskonalić swoje umiejętności, uzyskać wskazówki, korekty lub przygotować się do egzaminów do szkół plastycznych.

Zajęcia rozpoczęły się 1 czerwca 2013 i ich pierwszy etap trwał będzie do 15 grudnia 2013, a zakończą go wystawy prac w Domach Kultury, w których projekt jest realizowany. 

  

Czytaj więcej...Od 6  do 21 września w Domu Kultury w Staniątkach trwały warsztaty pisania ikon I stopnia, które pozwoliły 10 uczestniczkom poznać podstawowe tajniki tej trudnej sztuki. Przez kolejne piątki i soboty, w zaciszu pracowni plastycznej tworzyły własne dzieła.

Zanim na desce pojawiła się ostateczna wersja oblicza Jezusa Chrystusa trzeba było poświecić 33 godziny pracy, poznać teorię i technikę wykonania podobrazia ikonowego, techniki malarskie z zastosowaniem tempery jajowej i przygotowaniem farby, podstawy pozłotnictwa płatkami szlakmetalu i złocenie ikony, wykonać zarys twarzy i pokryć oblicze kolejnymi warstwami.

Aby powstałe malowidło można było nazwać ikoną należało dopełnić ostatniego wymogu, czyli poświęcić, czego dokonano w kościele parafialnym.

Spotkania ze sztuką - warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Projekt realizowany będzie w dwóch etapach:

I etap – 1 czerwca 2013 do 15 grudnia 2013
II etap – 1 stycznia 2014 do 31 lipca 2014

W ramach projektu zrealizowane zostaną:

warsztaty plastyczne dla dzieci: w Domach Kultury w Woli Batorskiej i Zagórzu po 1 grupie dzieci/ tygodniowo, w Staniątkach z 2 grupami dzieci/tygodniowo

wtorek – godz.14.30 – Dom Kultury w Woli Batorskiej

czwartek - godz.13.00 – Dom Kultury w Staniątkach
czwartek – godz.14.30 – Dom Kultury w Staniątkach 
czwartek - godz.16.15 – Dom Kultury w Zagórzu  

Obowiązują wcześniejsze zapisy:
Dom Kultury w Woli Batorskiej tel.12 281 60 03
Dom Kultury w Staniątkach tel.12 281 82 57
Dom Kultury w Zagórzu tel. 12 281 80 52 

warsztaty plastyczne dla młodzieży i dorosłych realizowane będą z 1grupą/tygodniowo w DK w Woli Batorskiej

wtorek – godz.16.00 – Dom Kultury w Woli Batorskiej 

warsztaty rękodzieła artystycznego: w wymiarze 1 raz w miesiącu realizowane będą w Domach Kultury w Staniątkach i Woli Batorskiej oraz w Klubie Kultury w Suchorabie

warsztaty pisania ikono z 2 grupami: w Domu Kultury w Staniątkach we wrześniu 2013 i w miesiącu marcu 2014 w Domu Kultury w Woli Batorskiej


warsztaty ceramiki: w Domach Kultury w Woli Zabierzowskiej - wrzesień -październik 2013, Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim - październik - listopad 2013, Dom Kultury w Zakrzowie - luty - marzec 2014.


Wszystkie warsztaty są ogólnodostępne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z obszaru działania LGD.

Projekt pn.Spotkania ze sztuką - warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, realizowany jest  w ramach działania 413- Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętych PROW na lata 2007 – 2013, na które Centrum Kultury w Niepołomicach otrzymało dofinansowanie. 

Czytaj więcej...

Pomimo, że od 1 czerwca 2013 rozpoczęły się warsztaty plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz warsztaty rękodzieła artystycznego każdy może jeszcze zapisać się i dołączyć do grup.