03 Akademia Wdziecznosci

W niedzielne popołudnie, 20 listopada 2022 w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej, po raz 26 odbyła się Akademia Wdzięczności dedykowana gościom specjalnym, którymi były pary małżeńskie obchodzące w tym roku Złote i Srebrne Gody.

Na uroczyste spotkanie zaproszono pary małżeńskie, które zawarły sakramentalny związek w zabierzowskim kościele, bądź też obecnie mieszkają na terenie parafii.

Zgromadzeni goście obejrzeli pięknie przygotowany program poetycko – literacki ukazujący różne aspekty życia małżeńskiego, w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Woli Zabierzowskiej. Opiekę artystyczną nad młodzieżą sprawowała  Pani Maria Baran. Dodatkowego uroku prezentacjom scenicznym dostarczył zespół Wrzos z Niepołomic prezentując program muzyczno – literacki „O kobietach i mężczyznach na wesoło”. Występy przyniosły wiele radości i wzruszeń, a uśmiechy na twarzach i rozlegające się brawa świadczyły o dobrej zabawie.

Wiele serdecznych życzeń popłynęło pod adresem małżeńskich par. Przewodniczący Rady Miejskiej pan Marek Ciastoń wraz z księdzem dziekanem Piotrem Studnickim składając życzenia, każdej parze wręczyli piękne czerwone róże i okolicznościowe pamiątki. W ciepłych słowach zwróciły się do Jubilatów Małgorzata Gajda dyrektor Centrum Kultury w Niepołomicach i Joanna Sudek v-ce dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Woli Zabierzowskiej, składając gratulacje, życząc na dalsze lata optymizmu, zdrowia i szczęśliwych kolejnych lat.

Akademia Wdzięczności to okazja do tego by uhonorować tych, którzy tworząc rodzinę wytrwali razem wiele lat, mimo różnych kolei życia. To również wskazanie młodzieży, że trwała rodzina jest wielką wartością, o którą warto dbać.  

Uśmiech na twarzach Jubilatów oraz słowa podziękowania kierowane do organizatorów świadczą o miło spędzonym wieczorze. Organizatorami uroczystości, jak co roku była Parafia w Zabierzowie Bocheńskim, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Woli Zabierzowskiej i Centrum Kultury w Niepołomicach.

Aneta Włoczek

instruktor Domu Kultury

w Woli Zabierzowskiej