5 dziewczynek siedzącyh przy stolikach wije wianki, od prawa kobieta - instruktor

 

Czerwiec to miesiąc wianków, nie tylko ze względu na tradycje związane z nocą świętojańską, ale również czas oktawy Bożego Ciała, podczas której kwiaty i wianki mają istotne znaczenie.

Stąd propozycja zajęć florystycznych w Centrum Kultury Filia Niepołomice - Jazy, które odbyły się 12 czerwca. Pod okiem specjalistki od kwiatowych cudów - Pani Kasi, sześć ochotniczek i jeden ochotnik zmierzyło się z techniką wicia wianków.

Początek zajęć był teoretycznym opisem procedury plecenia, kiedy to Pani Kasia zaprezentowała materiały konieczne do pracy oraz najważniejsze - przeróżne kolorowe kwiaty. Po zapoznaniu się ze sposobem utrwalania i usztywniania kwiatów wszyscy wzięli się do wicia.

I wili, wili... aż uwili przepiękne wianki, każdy na miarę swojej głowy. Nie obeszło się zatem bez sesji zdjęciowej, na której zaprezentowali swoje dzieła. Dziękujemy zarówno Pani instruktor, jak i uczestnikom, a tym, którym nie udało się dotrzeć przekazujemy świetną informację - raz jeszcze spotkamy się z Panią Kasią na wiciu wianków w okresie wakacyjnym, 16 sierpnia o godz. 16.00.

Już dziś serdecznie zapraszamy!