kilku chłopców przy stolikach konstruujący skrzydła szybowcaPasją, która raz w dziecku zaszczepiona, pozostanie w nim na całe życie, jest modelarstwo lotnicze. Jeżeli chcemy pobudzić w dziecku kreatywność i wyobraźnie warto zapisać je na zajęcia modelarstwa. Tutaj pod okiem pasjonata, zarówno chłopcy jaki dziewczynki nabędą szereg wiadomości i umiejętności.


Modelarstwo lotnicze to nie tylko dobra zabawa i forma miłego spędzania czasu. Modelarstwo uczy cierpliwości, pracy zespołowej, kształtuje charakter młodego człowieka,  przyzwyczaja do myślenia i rozwiązywania problemów, nie wspominając o zdobywaniu i utrwalaniu zdolności manualnych.

W ramach prowadzonych zajęć uczestnicy wykonują modele prostych szybowców halowych, szybowców swobodnie latających startujących z holu, balonów na ogrzane powietrze i rakiet. Po nabyciu doświadczenia przystępują do budowy modeli zdalnie sterowanych.

Modelarze biorą udział w zajęciach nauki pilotażu zdalnie sterowanymi modelami motoszybowców o rozpiętości do 2 metrów. Zajęcia w terenie odbywają się na łące – lotnisku położonym w Woli Zabierzowskiej. Modelarze biorą też udział w zawodach modelarskich. 

 

dodatkowe informacje:

cena: 50,00 zł/m-c

zajęcia prowadzi instruktor pasjonat modelarstwa

więcej szczegółów w domu kultury

  • 50,00 zł/m-c