mozaika lis

Warsztaty mozaiki szklanej to ciekawa i niecodzienna propozycja artystycznych działań, kierowana do osób dorosłych i starszej młodzieży, zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Mozaika, to malarska technika zdobnicza, polegająca na wykonywaniu dekoracyjnego wzoru poprzez wykorzystanie małych, różnobarwnych, różnokształtnych, kawałków szkła lub ceramiki, na wcześniej prawidłowo przygotowanym podłożu.

Podczas warsztatów wykonujemy małe formy mozaikowe, rozpoczynając działania od projektu naszego dzieła, poprzez poznanie etapów techniki, przygotowanie szkła i poznania zasad cięcia, łamania i przygotowania małych kawałków szkła, z którego powstanie nasze niepowtarzalne dzieło.

Ze względu wyjątkową trwałość mozaiki stosuje się ją przede wszystkim jako element dekoracji architektonicznej ścian, sufitów lub podłóg. My używamy tej techniki do tworzenia własnych, niepowtarzalnych, małych dzieł.

Najstarsze mozaiki pochodzą z IV-III tysiąclecie p.n.e., a okres ich pełnego rozkwitu przypada na I w.n.e. Na przestrzeni wieków technika mozaikowa przechodziła swoje wzloty i okresy mniejszej popularności, kiedy to była wykorzystywana do zdobienia głownie obiektów architektonicznych, sakralnych i przedmiotów codziennego użytku. Ponowne zainteresowanie tą techniką zdobniczą pojawiło się w XIX wieku, a od lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku artyści na nowo zainteresowali się możliwościami, jakie niesie dekoracja mozaikowa.

Warsztaty organizowane jeden raz w miesiącu w Domu Kultury  w Woli Batorskiej, w terminach wspólnie uzgadnianych z uczestnikami.

Organizator zapewnia potrzebne narzędzia i materiały.

Informacje dodatkowe:

Warsztaty sobotnie, w godz.8.00 – 16.00
Cena – 60 zł/ warsztaty
Prowadzący posiada doświadczenie i wiedzę, a same zajęcia prowadzone są z dużym profesjonalizmem.

  • 60,00 zł/spotkanie