modelarze 2

Pasją, która raz w dziecku zaszczepiona, pozostanie w nim na całe życie, jest modelarstwo lotnicze.

Jeżeli chcesz pobudzić w dziecku kreatywność i wyobraźnie warto zwrócić uwagę na przygotowaną i odpowiednio wyposażoną Pracownię Modeli Latających i Kosmicznych. Tutaj pod okiem pasjonata, zarówno chłopcy jaki dziewczynki nabędą szereg wiadomości i umiejętności z różnych dziedzin.

Modelarstwo lotnicze to nie tylko dobra zabawa i forma miłego spędzania czasu wolnego. Modelarstwo uczy cierpliwości, pracy zespołowej, kształtuje charakter młodego człowieka. Przede wszystkim przyzwyczaja do myślenia i rozwiązywania problemów, nie wspominając o zdobywaniu i utrwalaniu zdolności manualnych. Modelarze to przede wszystkim przyszli inżynierowie, piloci sportowi, czy piloci samolotów rejsowych.

W ramach prowadzonych zajęć uczestnicy najpierw wykonują modele prostych szybowców halowych, modele szybowców swobodnie latających startujących z holu, modele balonów na ogrzane powietrze i rakiet. Po nabyciu doświadczenia, modelarze przystępują do budowy modeli zdalnie sterowanych.

Modelarze biorą udział w zajęciach nauki pilotażu zdalnie sterowanymi modelami motoszybowców o rozpiętości do 2 metrów. Dysponujemy do tego celu własnym, niezłej jakości sprzętem.

Zajęcia w terenie odbywają się na naszej łące – lotnisku położonym w Woli Zabierzowskiej.

Biorą też udział w zawodach modelarskich, zarówno regionalnych jak też o zasięgu ogólnopolskim, osiągając coraz lepsze wyniki, zdobywają miejsca na podium, a naet mistrzów Polski.

Zajęcia w pracowni prowadzone są w grupach wiekowych: dzieci, młodzież, dorośli.

Dodatkowe informacje:

warsztaty trwają od 60 – 120 min. w zależności od wieku uczestniczek
cena: 50,00 zł
warsztaty prowadzi profesjonalny instruktor, pasjonat modelarstwa
więcej szczegółów można uzyskać w domu kultury

  • 50,00 zł/m-c