kobieta i dziewczeta z paleczkamiJedną z sekcji Zespołu Niepołomickie Mażoretki tworzą dziewczęta uczęszczające na zajęcia w Zagórzu.

Taniec mażoretkowy to bardzo ciekawa i zjawiskowa forma tańca scenicznego i paradnego, a zajęcia kierowane są do dziewcząt w wieku szkolnym.
Taniec mażoretkowy wzmacnia i rozwija mięśnie całego ciała, wspomaga kształtowanie ładnej postawy i korygowanie wad postawy, rozwija koordynacje wzrokowo – ruchową, ruchy taneczne, obroty, podskoki i elementy akrobatyczne, pozwala wyćwiczyć zmysł równowagi, gibkości, skoczności.

Ten rodzaj tańca jest połączeniem wielu stylów i technik tańca. W choreografiach zespołu znajdziemy elementy tańca latynoamerykańskiego, klasycznego, nowoczesnego oraz baletu. To co wyróżnia ten rodzaj tańca to elementy marszowe z wykorzystaniem rekwizytów, batona lub pompona. Najstarsze uczestniczki ćwiczą układy taneczne z flagą.

Mażoretki występują na scenie prezentując układy taneczne, lecz zanim to nastąpi dziewczęta przygotowują warsztat, wykonują trudne ćwiczenia, pracują nad konkretnymi układami podczas cotygodniowych zajęć.

dodatkowe informacje:
warsztaty trwają od 60 – 90 min. w zależności od wieku uczestniczek
cena: 60,00 zł/m-c

więcej szczegółów można uzyskać w domu kultury

  • 60,00 zł/m-c