grupa dziewcząt przy dużym stole projektuje na kartkach

Warsztaty artystycznego projektowania i szycia - PROJEKTANTKI kierowane są do dzieci starszych klas szkolnych, zarówno dziewcząt jak i chłopców.

Podczas warsztatów  uczestnicy uczą się podstaw projektowania odzieży, elementów dekoracyjnych wnętrz oraz okazjonalnych upominków. Projektują na papierze kreacje na różne okazje, uczą się kompozycji i łączenia różnych elementów stroju.

Ważnym elementem zajęć jest zaprojektowanie i wykonywanie elementów strojów dla siebie, przerabianie własnej odzieży, jej ozdabianie przy użyciu różnych technik artystycznego zdobienia.

Uczestnicy nabywają podstawowe umiejętności posługiwania się igłą, metrem karwieckim, nożyczkami i maszyną do szycia. Pokazy mody i sesje zdjęciowe własnoręcznie wykonanych strojów, na modelkach – autorkach prac to również praca nad własnym ciałem i nauka wdzięcznego poruszania się.

Warsztaty artystycznego projektowania to nie tylko wspaniała zabawa, to również rozwijanie kreatywności i wyobraźni, wyczucia smaku i piękna, komponowania strojów, podnoszenie własnej wartości i umiejętność wyróżnienia się w tłumie.

 

dodatkowe informacje:

cena: 60,00 zł/m-c

zajęcia prowadzi profesjonalny instruktor

więcej szczegółów w domu kultury

  • 60,00 zł/m-c