zespół Wrzos na scenie obok trzyosobowy zespół muzyczny

W sobotę, 8 października 2022 roku zespół Wrzos obchodził jubileusz 75 - lecia działalności artystycznej. Z tej okazji w Zamku Królewskiego w Niepołomicach zorganizowane zostały uroczystości z udziałem zaproszonych gości oraz byłych członków zespołu, które poprzedziła Msza Święta w Kościele Parafialnym Dziesięciu Tysięcy Męczenników.

W pięknie przygotowanej sali akustycznej, przybyłych gości powitała Teresa Rojowicz, w tym Burmistrzów Miasta i Gminy Niepołomice Panów Romana Ptaka i Stanisława Kracika, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Marka Ciastonia oraz Dyrektora Centrum Kultury Panią Małgorzatę Gajda.

Przygotowany na ten dzień uroczysty koncert, składający się ze znanych i lubianych piosenek współczesnych, przeplatały wiersze oraz dedykacje połączone z podziękowaniami dla  osób wspierających działalność artystyczną zespołu.

Oczywiście była wspaniała, radosna atmosfera, bisy i niekończące się brawa!

Po nich, na ręce Pani Teresy Rojowicz życzenia i gratulacje dla Zespołu składały zaprzyjaźnione i zaproszone osoby.

Jak przystało na tak zacny Jubileusz był tort, toast i tradycyjne Sto lat.

Na koniec warto wspomnieć, że zespół Wrzos to najdłużej działająca grupa artystyczna w gminie Niepołomice, a  jego początki sięgają połowy ubiegłego wieku, kiedy to w 1947 r. z inicjatywy Stanisława Cebuli, późniejszego wieloletniego kierownika muzycznego, założony został zespół o nazwie Wrzos. Początkowo działalność prowadził przy Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska, dziś działa w strukturze organizacyjnej i pod patronatem Centrum Kultury w Niepołomicach. Z okazji jubileuszu wydany został okolicznościowy folder zawierający najważniejsze informacje z wieloletniej historii zespołu.