dzieci w strojach karnawałowych tańczą na parkiecie

Karnawał to czas radości, zabaw, maskarad, przebierańców, zarówno dla dorosłych jak i  najmłodszych. To czas, na który czekają z niecierpliwością dzieci, więc nie mogło zabraknąć go w Zagórzu.   

W sobotnie popołudnie, 4 lutego na bal karnawałowy do Domu Kultury w Zagórzu zjechały wytworne księżniczki,  wróżki i czarodzieje z całej okolicy. Licznie przybyły  aniołki, biedronki, diabełki, pszczółki, spider- many, różne stwory, dziwadła i bliżej nie określone kolorowe istoty. Niektórych trudno było rozpoznać, inni budzili podziw, a jeszcze inni wzbudzali nutkę strachu.

Jak to na balu karnawałowym bywa, była muzyka, tańce i różnego rodzaju zabawy integracyjne angażujące wszystkich do wspólnej zabawy, którymi kierowały sympatyczne animatorski. Świetnie sprawdziły się tańce w kole, korowody, zabawy z chustą animacyjną i tunelem. Wszystko to przy dźwiękach skocznej muzyki.

Zabawa była przednia, ale wyczerpująca, były więc przekąski pełne witamin i potrzebnej energii, tak by uczestnicy karnawałowych harców mogli się posilić, ugasić pragnienie i nabrać sił do dalszej zabawy.

Wszyscy bawili się  znakomicie, humor i dobry nastrój dopisywał dzieciom, aż do samego wieczora. Gdy bal się zakończył balowicze wraz z rodzicami w świetnych nastrojach, pełni wrażeń i pozytywnych emocji udali się w drogę powrotna do swoich domów.

Krystyna Krupa Samek
Instruktor Domu Kultury w Zagórzu