Czytaj więcej...4 lutego 2018 roku w Zamku Królewskim w Niepołomicach Zespół Pieśni i Tańca Zagórzanie świętował dziesięciolecie działalności artystycznej.

Czytaj więcej...Zespół Pieśni i Tańca Zagórzanie działający przy Domu Kultury w Zagórzu obchodzi właśnie Jubileusz 10 lecia działalności.
Z tej okazji zaprasza na koncert jubileuszowy, który odbędzie się

4 lutego 2018 roku o godz.16.00

w sali akustycznej Zamku Królewskiego w Niepołomicach

Czytaj więcej...Nadeszły upragnione wakacje i czas urlopów, a wraz z nimi wyczekiwany wyjazd zespołów działających pod patronatem Centrum Kultury w Niepołomicach. Tradycyjnie Zespół Pieśni i Tańca Zagórzanie oraz Niepołomickie Mażoretki uczestniczyły w zagranicznym festiwalu. W tym roku celem była Crikvenica w Chorwacji i udział w III Międzynarodowym Muzyczno - Folklorystycznym Festiwalu Tanecznym.

Czytaj więcej...W Niedzielę Palmową 9 kwietnia na Rynek w Niepołomicach trwały X Targi Wielkanocne. Obecne były również nasze zespoły i Koła Gospodyń działające przy Domach Kultury.

Czytaj więcej...W niedzielę 4 września 2016

Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice Roman Ptak
i Przewodniczący Rady Miejskiej
Marek Ciastoń

zaprosili rolników i mieszkańców do Zagórza na uroczyste Dożynki Gminne

Czytaj więcej...Wakacyjne wyjazdy zespołów artystycznych działających pod patronatem Centrum Kultury w Niepołomicach stały się już tradycją. Udział w międzynarodowych festiwalach i promowanie kultury polskiej za granicą połączony jest z wypoczynkiem i poznawaniem kultury odwiedzanego kraju. W tym roku celem Zespołu Pieśni i Tańca Zagórzanie wraz z kapelą ludową oraz Niepołomickich Mażoretek była Bułgaria i Festiwal Balkan Folk Fest w Warnie, a właściwie tuż obok niej w Złotych Piaskach.

Czytaj więcej...XIII Mistrzostwa Polski Mażoretek i Cheerleaderek za nami. To były piękne dwa dni spędzone przez grupę Niepołomickich Mażoretek w Kędzierzynie Koźlu, gdzie odbył się ten niezwykły spektakl. Niezwykły pod każdym względem.

Nasze dziewczęta z sukcesem przeszły eliminacje regionalne, które odbyły się w Pustkowie koło Dębicy. Zdobyte laury nominowały grupę do udziału w Mistrzostwach Polski, z czego skwapliwie skorzystaliśmy.

Czytaj więcej...Śpiewajmy i Grajmy Mu...
Pod takim hasłem w nowym roku koncertowały dziewczęta z Zespołu Pieśni i Tańca Zagórzanie.

Święta to piękny, radosny czas dla każdego człowieka. Przystrajanie choinki, dzielenie się opłatkiem czy wspólne śpiewanie kolęd, nas dorosłych przenoszą w świat dzieciństwa, a dzieciom zapewniają przeżycia, do których będą mile wracać w swoich wspomnieniach.

Czytaj więcej...30 sierpnia 2015 w Zagórzu odbyła się Biesiada Dożynkowa, na którą zaproszeni zostali mieszkańcy Zagórza i Gminy.

Impreza plenerowa nawiązywała swym charakterem do miejscowych tradycji związanych z dożynkami i prezentacją dokonań artystycznych działających w Zagórzu Zespołów Pieśni i Tańca.

Czytaj więcej...30 lipca 2015 dwa zespoły artystyczne działające przy Centrum Kultury w Niepołomicach wyruszyły w podróż do Grecji, by wziąć udział w 1. Międzynarodowym Festiwalu w Perea.

Miejscem docelowym dla Zespołu Pieśni i Tańca Zagórzanie oraz Niepołomickich Mażoretek było drugie co do wielkości miasto, położone w północnej części Grecji, czyli Saloniki.