Czytaj więcej...Jubileusz 40 - lecia

KOBIECEJ GRUPY ŚPIEWACZEJ
Z WOLI BATORSKIEJ

To już 40 lat mija od czasu gdy z KGW w Woli Batorskiej pielęgnują dawne zwyczaje i obrzędy ludowe, a przede wszystkim śpiewają pieśni krakowskie przekazane przez poprzednie pokolenia z tej okolicy.
Jubileuszowe spotkanie odbyło się 17 maja br. w miejscowym Domu Kultury. Dziękując za zaproszenie, pozwoliłam sobie na wspomnienia związane z ludowymi śpiewaczkami z zespołu „Nasza Wola”.

Czytaj więcej...17 maja 2014 w Domu Kultury w Woli Batorskiej miała miejsce niecodzienna uroczystość, Jubileusz 40-lecia działalności artystycznej Grupy śpiewaczo - obrzędowej Nasza Wola.

Zespół założyła w 1974 roku i przez 20 lat prowadziła Franciszka Jaborska. Kolejne 20 lat działalnością Naszej Woli kieruje Pani Zdzisława Siwek. Od chwili powołania zespół składający się z samych kobiet kultywuje tradycje i obrzędy wsi polskiej, zwłaszcza własnego regionu.

Czytaj więcej...Grupa śpiewaczo - obrzędowa działająca w Domu Kultury w Woli Batorskiej uczestniczyła w XI Ogólnopolskmi Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów – Teraz My.

Wczesnym rankiem 16 listopada 2013 wyjechała wraz z dwoma innymi zespołami Seniorów delegowanymi do Warszawy, by po raz kolejny uczestniczyć w przeglądzie.

Czytaj więcej...Od 3 – 5 września 2013 odbywał się w Bartkowej koło Rożnowa I Przegląd Sceniczny Klubów Seniora z Małopolski pn. Starsi Panowie Dwaj”. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Pomocy Ludziom Starszym i Niepełnosprawnym im. Papieża Jana Pawła II.

Grupa śpiewaczo – obrzędowa Nasza Wola biorąc udział w przeglądzie zaprezentowała publiczności obrzęd ludowy pn. „Wiązanie dziedzica”.

Czytaj więcej...18 sierpnia 2013 odbywała się w Siedlcu XV Biesiada Agroturystyczna „W Artystycznej Dolinie” połączona z VI Świętem Kuchni Regionalnej.

W tym roku organizator – Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni, przewidziało Konkurs na najsmaczniejszą potrawę z pomidorów.