Czytaj więcej...W sobotę 13 października 2018 Seniorzy z Zabierzowa Bocheńskiego świętowali piękny Jubileusz 35 lecia działalności Koła Nr 2 Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Roman Ptak wraz z małżonką Barbarą, Prezes Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Krakowie pani Wanda Szelągowska,

Czytaj więcej...18 października 2015 Grupa śpiewacza Zabierzanie obchodziła uroczyście Jubileusz 15 lecia swojej działalności.

Zespół założony w 2000 roku przez Henryka Kieresa działał przez kilka pierwszych lat przy Kole Emerytów i Rencistów, dziś swoją aktywność artystyczną realizuje w Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim, a jego pracą kieruje Henryk Osika.

 

16 stycznia 2014 w Domu Kultury z Zabierzowie Bocheńskim odbył się Zabierzowski Przegląd Kolędniczy.

Wśród wykonawców pięknych kolęd i pastorałek mogliśmy zobaczyć Zespół Śpiewaczy Zabierzanie.

Czytaj więcej...Zespół śpiewaczy Zabierzanie po raz pierwszy uczestniczył w tegorocznej, XI edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów – Teraz My. Dom Kultury Włochy w Warszawie organizuje z myślą o amatorskiej twórczości artystycznej Seniorów, ogólnopolski przegląd.

16 i17 listopada 2013 odbywały się w Okęckiej Sali Widowiskowej zmagania artystów amatorów podczas, których Seniorzy śpiewają, tańczą, recytują wystawiają przedstawienia teatralne i kabaretowe, dają popis sztuki instrumentalnej.

Czytaj więcej...21 października 2013 w Nowohuckim Centrum Kultury odbył się XVIII Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych Złota Jesień 2013.

Do udziału w przeglądzie zgłosiły się trzy zespoły śpiewacze działające przy Domach Kultury w Gminie Niepołomice, w tym Grupa śpiewacza Zabierzanie działająca w Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim.

Grupa śpiewacza Zabierzanie przy akompaniamencie Jana Gębały zaprezentowała:
Ptasznika z Tyrolu, Hej hej kawalerowie, Tutaj tutaj są dziewczyny.

Czytaj więcej...W dniach 7 i 8 września 2013 w Nawojowej odbyła się XXIII Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agropromocja 2013, która ma na celu aktywizację obszarów wiejskich. Gromadzi wystawców różnych branż: rolniczej, mechanizacji rolnictwa, ogrodniczej, ochrony środowiska, rzemieślniczej, hodowlanej, promowania produktów regionalnych, agroturystyki, rolnictwa ekologicznego i inne.

Czytaj więcej...W dniach 24 – 26 maja 2013 trwały XXI Dni Niepołomic.

Zespół śpiewaczy Zabierzanie został zaproszony do występu w niedzielę 26 maja 2013. Na scenie w Parku Miejskim zaprezentował licznie zgromadzonej publiczności wiązankę znanych i lubianych melodii.

Czytaj więcej...Szczególnie w ten jedyny dzień w roku, który kończy szaleństwa karnawału. Nie wszystkim udziela się nastrój zabawy w okresie tzw. ostatków, ale nie można tego powiedzieć o grupie śpiewaczej Zabierzanie.

Cóż oni wyprawiają w ten dzień!! Przebierają się i malują na wzór cygańskiego zespołu i zaczynają  grasować po okolicy.