zespo wrzos w muszynie zocie 1 20171006 1243142533Do Muszyny Złocień Zespół Wrzos został zaproszony przez Stowarzyszenie Pomocy Ludziom Starszym i Niepełnosprawnym im. Jana Pawła II w Krakowie. Był to V Jubileuszowy przegląd pod nazwą „Starsi Panowie Dwaj”. Dyrektorem jest pan Antoni Wiatr, a kierownikiem pani Małgorzata Legutko.

Do Muszyny wyjechaliśmy 20 września 2017 r., gdzie w Domu Wczasowego Kolejarz spędziliśmy cztery bardzo miłe dni. Po sprawnym zakwaterowaniu zorganizowanym przez Marię Baran - kierownika zespołu Wrzos zaproszono nas na pyszną kolację, a następnie na ognisko, gdzie dowiedzieliśmy się kiedy nasz zespół będzie występował. Nasza Marysia wylosowała występ zespołu w dniu następnym o godz.10.30.

Oficjalnego otwarcia Przeglądu dokonali pan A. Wiatr i pani M.Legutko. Brały w nim udział 22 zespoły artystyczne seniorów, a my występowaliśmy jako czwarty zespół.
Przed występem mieliśmy trochę tremy i było lekko nerwowo, ale po krótkiej próbie atmosfera się ustabilizowała.

Po wyjściu na scenę daliśmy czadu!
Zaśpiewaliśmy 6 piosenek, wśród nich „Brunetki Blondynki” wyśpiewane przez Antosia Nowak przy wspaniałym akompaniamencie kapeli w składzie: Maciej Ziobro, Andrzej Balicki, Wiesław Pyzik, co zachwyciło wszystkich słuchaczy domagając się bisowania, owacji nie było końca. To było dla nas niesamowite przeżycie, wielka radość i satysfakcja z docenienia naszej pracy.

Po występie zespołu Wrzos na ręce Marii Baran - kierownika i wykonawców odbieraliśmy gratulacje za występ, elegancję, szyk, profesjonalizm, jaki nasz zespół pokazał na scenie wraz z kapelą.

Zostaliśmy docenieni!

Na zakończenie przeglądu odbyła się gala, podczas której obecna była V-ce prezydent Krakowa pani Jadwiga Okońska-Walkowicz, doradca do spraw seniorów. Odczytała list gratulacyjny prezydenta Jacka Majchrowskiego. Następnie pani Walkowicz z panem Wiatrem wręczyli dyplomy i statuetki dla wszystkich kierowników grup. W imieniu zespołu Wrzos nagrodę odebrała Marysia Baran.
W dalszej części koncertu galowego wystąpili artyści opery krakowskiej. Uroczystości zakończyły się uroczystą kolacją i zabawą taneczną do białego rana. Następnego dnia udaliśmy się w powrotną drogą do Niepołomic.

Dzięki kierownictwu pani dyrektor Małgorzaty Gajda, Marii Baran i kapeli Maciejowi Ziobro, Andrzejowi Balickiemu i Wiesławowi Pyzik Zespół Wrzos osiąga coraz większy profesjonalizm i doskonałość za co bardzo dziękujemy.

Janina Węgrzyn
Zespół Wrzos

  • Zespół Wrzos w Muszynie-Złocień_1
  • Zespół Wrzos w Muszynie-Złocień_2
  • Zespół Wrzos w Muszynie-Złocień_3
  • Zespół Wrzos w Muszynie-Złocień_4
  • Zespół Wrzos w Muszynie-Złocień_5
  • Zespół Wrzos w Muszynie-Złocień_6

więcej fotorelacja