wrzos z koncertem w dps 1 20171201 1326322891Niepołomicki Zespół Wrzos jest znany z tego, że chętnie niesie radość płynącą z piosenki dla osób starszych i przebywających w różnego rodzaju ośrodkach opiekuńczych dla osób starszych i niepełnosprawnych.
30 listopada 2017 na zaproszenie Dyrekcji Domu Pomocy Społecznej dla osób starszych im. W.Godynia przy ul. Sołtysowskiej w Krakowie oraz pana Piotra Bzowskiego udaliśmy się z kolejnym koncertem charytatywnym.

Jak okazało się na miejscu nie do końca byliśmy przygotowani do tego wyjazdu, gdyż dopiero tutaj większość z nas dowiedziała się dla jakiej publiczności śpiewać będziemy. Widownię w przeważającej większości stanowili repatrianci z Kazachstanu i Ukrainy, którzy decyzją sprzed lat, Rady Miasta Krakowa zostali zaproszeni i przyjęli zaproszenie do zamieszkania w tym właśnie miejscu. Było to dla nas bardzo miłe i wzruszające przeżycie.

Już w progu zostaliśmy serdecznie i bardzo ciepło przyjęci. Widząc ogromne zaciekawienie i wzruszenie publiczności dołożyliśmy wszelkich starań by te wspólne chwile trwały jak najdłużej. Widownia z zapartym tchem i w ogromnym skupieniu wysłuchała aż 16 piosenek. Były to głównie piosenki biesiadne, radosne i przynoszące uśmiech na twarzy, a wśród nich: Ach jak przyjemnie, Tango Andrusowskie, Już taki jestem zimny drań, Od rana mam dobry humor. Był też nasz tegoroczny przebój w wykonaniu Antosia Nowaka, czyli Brunetki Blondynki. Repertuar tego dnia był tak dobrany, by koncert przebiegał interaktywnie i faktycznie publiczność włączała się w śpiew znanych im piosenek lub wyklaskiwała rytm.

Towarzyszył nam zespół muzyczny w składzie: Maciej Ziobro – akordeon, Andrzej Balicki – gitara, Wiesław Pyzik – kontrabas i Piotr Bzowski - perkusja.


Koncert został bardzo ciepło przyjęty, była burza oklasków i słowa uznania.

A po koncercie odbyło się wspólne spotkanie i rozmowy, z których dowiedzieliśmy się o różnych przeżyciach i losach Polaków mieszkających na wschodzie. Otrzymaliśmy również propozycję by wyjechać z koncertem na Ukrainę, gdzie mieszka wielu Polaków, którzy chcieliby usłyszeć taki koncert.

Spotkanie tak bardzo się spodobało mieszkańcom tego Domu, że zostaliśmy zaproszeni do wspólnego kolędowania w nadchodzącym okresie bożonarodzeniowym.


Dziękujemy Dyrektor Pani Małgorzacie Gajda dzięki, której możemy uczestniczyć w takich koncertach i nieś radość innym.

Maria Baran
kierownik Zespołu Wrzos

  • Wrzos z koncertem w DPS_1
  • Wrzos z koncertem w DPS_2
  • Wrzos z koncertem w DPS_3
  • Wrzos z koncertem w DPS_4
  • Wrzos z koncertem w DPS_5
  • Wrzos z koncertem w DPS_6

więcej w fotorelacji