zespo wrzos z kold w krakowie 2 20171219 1567530978W ostatnim czasie Zespół Wrzos dość często gości z piosenką w Krakowie. Tym razem na zaproszenie pani Wandy Szelągowskiej Prezesa Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Krakowie uczestniczył w spotkaniu wigilijnym, które odbyło się 15 grudnia 2017 roku w Restauracji Śląska. 

W spotkaniu uczestniczyli głównie seniorzy z krakowskich oddziałów związku. Byli też zaproszeni goście z Niepołomic, a wśród nich przedstawiciele oddziału rejonowego panowie Henryk Osika, Tadeusz Koncki i Adam Korol. Zaproszenie przyjęli też proboszcz parafii w Podłężu ksiądz prałat Tomasz Boroń oraz Dyrektor Centrum Kultury w Niepołomicach pani Małgorzata Gajda. 

Otwierając spotkanie Pani Prezes Wanda Szelągowska serdecznie powitała przybyłych seniorów i zaproszonych gości, po czym przekazała głos księdzu prałatowi Tomaszowi Boroniowi, również członkowi oddziału niepołomickiego PZERiI, który zgodnie z tradycją chrześcijańską rozpoczął spotkanie kilkoma słowami, poświęcił opłatki i przygotowaną wieczerzę wigilijną. Życzył wszystkim zebranym zdrowia i radości, która płynie z szopki betlejemskiej i narodzenia Jezusa.

Po wspólnym przełamaniu się opłatkiem i złożeniu indywidualnych życzeń Zespół Wrzos zaśpiewał wiązankę staropolskich kolęd. Były chwile na degustację tradycyjnych potraw świątecznych, miłe pogawędki wśród znajomych i był czas na wspólne śpiewanie biesiadnych piosenek przez Zespół Wrzos wraz z gośćmi.

W bardzo miłej atmosferze, wśród życzliwych i uśmiechniętych osób czas bardzo szybko mijał. Była to dla nas okazja nie tylko do radosnego kolędowania, ale też wspólnego spędzenia czasu wśród sympatycznego grona osób.

Zdzisława Grochot
Zespół Wrzos

  • Zespół Wrzos z kolędą w Krakowie_1
  • Zespół Wrzos z kolędą w Krakowie_2
  • Zespół Wrzos z kolędą w Krakowie_3
  • Zespół Wrzos z kolędą w Krakowie_4
  • Zespół Wrzos z kolędą w Krakowie_5
  • Zespół Wrzos z kolędą w Krakowie_6

więcej w fotorelacji