patriotyczny wystp wrzosu 7 20181003 1409200075W dniach od 18 do 21 września 2018 r. Zespół Wrzos po razy kolejny wyjechał na Przegląd Sceniczny Seniorów Małopolski „Starsi Panowie Dwaj” odbywający się w Muszynie - Złockie, a organizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Ludziom Starszym i Niepełnosprawnym im. Papieża Jana Pawła II, którego prezesem jest pan Antoni Wiatr.

Mottem przewodnim tegorocznego przeglądu była 100 rocznica Odzyskania Niepodległości Polski.: „Wolność jest w Nas” i „Myśmy wciąż do Niepodległej szli”.

W przeglądzie cieszącym sie dużym zainteresowaniem seniorów uczestniczyły 23 zespoły, wśród nich grupy teatralne, śpiewacze i wokalno instrumentalne. Każdy z występujących zespołów przygotował program nawiązujący do rocznicy odzyskania niepodległości. Występy i prezentacje dokonań artystycznych trwały przez 2 dni, wypełniając czas naszego pobytu w Muszynie. Niepołomicki Wrzos tym razem wystąpił w drugim dniu przeglądu, zamykając swoim koncertem przesłuchania. Towarzyszył nam zespół instrumentalny pod kierownictwem Macieja Ziobro. Z satysfakcją i dużym zadowoleniem odnotowujemy nasz kolejny sukces, gdyż zgromadzona widownia nie szczędziła nam owacji, oklasków i gratulacji. Pod naszym adresem padło wiele ciepłych słów uznania. Byliśmy wzruszeni i usatysfakcjonowani udanym występem i gorącym przyjęciem.

Na zakończenie przeglądu każdy uczestniczący zespół otrzymał pamiątkową statuetkę i dyplom pt. Paszport Patriotyczny oraz zaproszenia na koncert Galowy „02.10.1944 r. Dniem Zmartwychwstania do Niepodległej Polski” w NCK – Nowa Huta. Mieliśmy również okazję wysłuchać koncertu patriotycznego w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej.

Przeglądy seniorów to nie tylko prezentacje, są również chwile na wspólne spotkania, nawiązanie nowych kontaktów i znajomości, wymianę doświadczeń, relaks przy ognisku, zabawę taneczną, czy też uroczystą kolację. Organizatorom przeglądu należą się gorące podziękowania.
Zespół Wrzos wrócił do Niepołomic zadowolony i zachwycony pobytem w Muszynie.

Teresa Rojowicz
kierownik Zespołu Wrzos

  • Patriotyczny występ Wrzosu_1
  • Patriotyczny występ Wrzosu_2
  • Patriotyczny występ Wrzosu_3
  • Patriotyczny występ Wrzosu_4
  • Patriotyczny występ Wrzosu_5
  • Patriotyczny występ Wrzosu_6

więcej fotorelacja