koncert kold wrzosu i zagorzanek 3 20190107 2083098639W sobotę 5 stycznia w sali akustycznej Zamku Królewskiego w Niepołomicach odbył się Koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Wrzos i dziewcząt z Zespołu Pieśni i Tańca Zagórzanie. Pięknymi polskimi kolędami występujące zespoły złożyły noworoczne życzenia swoim znajomym, przyjaciołom i wiernej publiczności.
Koncert był również dedykowany Pani Marii Baran wieloletniemu kierownikowi Zespołu Wrzos w dowód wdzięczności i podziękowania za piętnastoletnią pracę.

Wydarzenie otworzył koncert w wykonaniu Zespołu Wrzos z wiązanką pięknych polskich kolęd i pastorałek. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała między innymi „W Betlejem się narodził”, „Wszyscy zaśpiewajmy”, „Od serca do ucha”.
Dyrektor Centrum Kultury w Niepołomicach Małgorzata Gajda złożyła Marii Baran serdeczne podziękowania podkreślając jej zasługi, bezinteresowną pracę i ogromne zaangażowanie w rozwój zespołu, troskę o wszelkie sprawy organizacyjne i wizerunek sceniczny. Podkreśliła, że pani Maria ma zasłużone powody by być dumną z rozwoju i poziomu artystycznego oraz osiągnięć Wrzosu.
Równocześnie przedstawiła nowego kierownika Zespołu Wrzos, którym została Teresa Rojowicz, życząc jej i całemu zespołowi dalszego rozwoju artystycznego.

W imieniu burmistrza Romana Ptaka oraz własnym przewodniczący Rady Miejskiej Marek Ciastoń złożył podziękowania za kierowanie amatorskim zespołem, za liczne koncerty i oprawę uroczystości gminnych oraz godne promowanie gminy Niepołomice podczas koncertów w Polsce.

Do podziękowań dołączyły koleżanki i koledzy z zespołu wyrażając swoją wdzięczność za wieloletnią pracę i opiekę.

W dalszej części koncertu, w pięknych krakowskich strojach dziewczęta z Zespołu Pieśni i Tańca Zagórzanie zaprezentowały staropolskie kolędy i pastorałki.
Obydwu niepołomickim zespołom towarzyszył zespół muzyczny pod kierunkiem Macieja Ziobro.

Gościnnie na scenie zaprezentował się krakowski senioralny zespół Uroczański Kabaret 18. Na zakończenie wieczoru zespoły wraz z publicznością zaśpiewały kolędę „Bóg się rodzi” oraz tradycyjne „Za kolędę dziękujemy”.

Barbara Wdaniec


  • Koncert kolęd Wrzosu i Zagórzanek_1
  • Koncert kolęd Wrzosu i Zagórzanek_2
  • Koncert kolęd Wrzosu i Zagórzanek_3
  • Koncert kolęd Wrzosu i Zagórzanek_4
  • Koncert kolęd Wrzosu i Zagórzanek_5
  • Koncert kolęd Wrzosu i Zagórzanek_6

więcej fotorelacja