hipopotam pod drzewem

Nastał czas wyjazdów i wycieczek tych bliższych i tych dalszych. Zgodnie z wakacyjnym trendem z grupą aktywnych mieszkańców naszej gminy 7 lipca z Domu Kultury w Woli Batorskiej wybraliśmy się do ZOO w Chorzowie.

Rozpiętość wiekowa uczestników wyprawy była duża, od 3 do 70 lat, więc każdy miał inne tempo zwiedzania i inne priorytety. Jedni, korzystając z mapy zoo i szukali konkretnych zwierząt, inni oglądali po kolei chodząc od wybiegu do wybiegu, odpoczywając na ławeczkach w towarzystwie zwierząt. Ilu wycieczkowiczów tyle sposobów zwiedzania.

Na terenie ogrodu zoologicznego zorganizowano dla dzieci grę terenową „Odkrywca Śląskiego ZOO”, która cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród naszych uczestników. Gra Odkrywca – Zdobywca kierowana jest do całych rodzin, wprowadza w „nastrój odkrywcy”, zachęca do aktywnego i świadomego zwiedzania oraz edukuje uczestników w zakresie przyrodniczy, poznawczym i podróżniczym. Był to doskonały sposób na poszerzanie wiedzy i poznanie ciekawostek z życia zwierząt i przyrody.  Przy wejściu wystarczy pobrać mapę, wykonywać zadania i rozwiązywać zagadki w zaznaczonych punktach ZOO. Najwytrwalsi otrzymują pamiątkowy dyplom lub medal odkrywcy. Zabawy i uciechy co niemiara.

W drodze powrotnej najbardziej wyczerpani „odkrywcy”, zmęczeni trudami naszej przygody smacznie zasnęli i tym sposobem podróż powrotna minęła im niepostrzeżenie.