Niepołomickie Mażoretki rozpoczynają pasmo prezentacji i konkursów, w których uczestniczą. W tym roku pierwszym sprawdzianem był udział w XI Otwartych Mistrzostwach Polski Południowo Wschodniej Tańca Mażoretkowego w Pustkowie Osiedlu. Od lat ta wspaniała impreza odbywa się 1 maja. W gościnnym Pustkowie, początek maja powitał nas piękną pogodą. Organizatorzy zapewniali, że to specjalnie na powitanie wyjątkowych gości. A przybyło ich wielu, bo samych mażoretek, cheerleaderek i tamburmajorek było ponad 550. Do nich należy doliczyć trenerów, rodziców, rodziny i mamy spory tłum. Dla wszystkich wystarczyło miejsca, a niektórzy dostali nawet miejsca numerowane, pod warunkiem, że uczestniczyli w zawodach. Ale po kolei.
Grupa naszych mażoretek , to siła 27 dziewczyn, które startowały w różnych konkurencjach grupowych i kategoriach wiekowych. Prezentacje konkursowe rozpoczęły się o godzinie 8.00 i trwały do godziny 21.30 z przerwą na uroczyste otwarcie Mistrzostw poprzedzone jak zwykle uliczną paradą. Do późnych godzin wieczornych trwały pokazy pozostałych choreografii przeprowadzone ściśle według planu. Jury oceniało zespoły, mini formacje, tria, duety i solówki.
Nasz zespół na co dzień trenuje w domach kultury w Zagórzu, Woli Batorskiej i Zabierzowie Bocheńskim, ale wszystkie dziewczęta tworzą jedną grupę pod nazwą Niepołomickie Mażoretki, która z Mistrzostw przywiozła niezły wynik. Na te sukcesy wszystkie dziewczęta solidnie pracowały nie tylko przez ostatni sezon. To efekt wielu lat treningów, pracy z batonem (pałeczką), flagą, pomponem pod kierunkiem trenerki Pani Aleksandry Popowicz, która niestrudzenie opracowuje kolejne choreografie. Tym razem było ich trzynaście.
Czas na prezentację lokat zdobytych przez nasze dziewczyny.
I miejsce - solo flaga seniorki / Weronika Wesołowska, DK Zagórze
I miejsce - duet flaga seniorki / Marcelina Wandas, Weronika Wesołowska, DK Zagórze
II miejsce - miniformacja flaga seniorki, DK Zagórze
III miejsce - miniformacja pompom kadetki, DK Wola Batorska
III miejsce - solo baton seniorki / Weronika Wesołowska, DK Zagórze
III miejsce - duo baton juniorki / Lena Kowalczyk, Monika Wójcik, DK Zabierzów Bocheński
III miejsce - miniformacja baton kadetki, DK Zabierzów Bocheński
III miejsce - miniformacja mix seniorki, DK Zagórze
IV miejsce - twirling solo seniorki / Marcelina Wandas, DK Zagórze
IV miejsce - miniformacja baton seniorki, DK Zagórze
IV miejsce - miniformacja baton juniorki, DK Zagórze
V miejsce - trio flaga seniorki / Oliwia Budek, Blanka Flak, Magdalena Kot, DK Zagórze
VIII miejsce - trio pompon kadetki / Emilia Brzezińska, Kamila Jabłońska, Zofia Przybycień, DK Wola Batorska
Niepołomickim Mażoretkom dziękujemy za tyle wspaniałych wrażeń, uśmiechu i promocji Centrum Kultury w Niepołomicach. Rodzicom mażoretek również należą się słowa podziękowania za pomoc, jaką okazują szczególnie potrzebną podczas zawodów.
Maria Strzelec
instruktor Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim
kierownik zespołu Niepołomickie Mażoretki