grupa dzieci przed scena aktor trzyma dużą kukiełke chłopca

 

W sobotnie popołudnie, 4 lutego 2023 Dom Kultury w Zakrzowcu stał się miejsce różnych doświadczeń teatralny, a to za sprawą spektaklu lalkowego oraz warsztatów lalkowych.

Jak to zazwyczaj bywa w takie dni, dom kultury wypełnił się małymi widzami i ich opiekunami, którzy tłumnie przybyli, by uczestniczyć w spektaklu Jak Pasterz Józef Egipt uratował.

Wspólnie z aktorami Grupy O! Teatr przenieśliśmy się do gorącego Egiptu, gdzie wraz z głównym bohaterem Józefem podróżowaliśmy przez piaszczystą pustynię, stawialiśmy rurociąg, którym płynęła woda, zbieraliśmy zapasy żywność z pól i przeżywaliśmy wiele innych, ciekawych przygód.

Mali widzowie poznali historię i losy Józefa oraz jego braci, a fabuła spektaklu dała możliwość przekazania im wartości i zasad, którymi powinni kierować się w życiu.

Poprzez zabawę, śmiech, różne emocje widzowie wciągnięci zostali w wir wydarzeń.

W drugiej części spotkania chętni zostali zaproszenie do udziału w warsztatach lalkowych, podczas, których aktorzy odkryli przed nami część swoich magicznych sekretów, wciągnęli nas w fantastyczny świat i pozwolili uruchomić wyobraźnię. Poznaliśmy różne typy lalek, w tym lalki planszowe i typu muppet. Jednak najwięcej radości sprawił dzieciom bezpośredni kontakt z lalkami, możliwość samodzielnego animowania każdej z nich, ożywianie lalek zgodnie z własną wyobraźnią.

Po tak wspaniale spędzonym popołudniu uczestnicy pełni wrażeń wrócili do domów.

Urszula Turecka
instruktor Domu Kultury w Zakrzowcu