znowu ich ponioso wysoko 1 20190225 1684286850W sobotę 16 lutego 2019 r. w Hali MOSiR w Bochni rozegrane zostały zawody modeli szybowców halowych konkurencji F1N zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski.

Do Bochni przyjechali wszyscy czołowi zawodnicy, m. im. z Suwałk, Tarnobrzega, Warszawy, Hrubieszowa, Grodkowa, Gliwic, Chrzanowa, Krosna, Bierunia, Nowego Sącza. Łącznie w rywalizacji wzięło udział ponad 70 modelarzy. Wśród nich dziewięciu naszych przedstawicieli.

W kategorii wiekowej młodzików trzecie miejsce zajął Mateusz Pichór z modelarni Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze dwaj nasi modelarze: Michał Kuchta (7 miejsce) i Mikołaj Szewczyk (10 miejsce) z Woli Batorskiej.

W niedzielę 7 lutego zawodnicy konkurencji F1N też nie próżnowali. Rywalizowali o pucharowe punkty w Krakowie. Te zawody zakończyły się dla nas 4 miejscem Mikołaja Szewczyka. Podobnie jak w Bochni, w pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze dwaj nasi zawodnicy. Szóste miejsce wywalczył Michał Kuchta, a dziewiąte Jerzy Kuźba.

Gratulujemy wszystkim naszym modelarzom, którzy wzięli udział w zawodach – wszyscy zdobyli swoje pierwsze punkty wliczane do tegorocznej klasyfikacji Pucharu Polski.

Dodajmy jeszcze, że modelarze pracują pod opieką instruktora Krzysztofa Gawłowskiego i choć jest to dość wymagający sport, jednak zachęcamy do większego zainteresowania nim, szczególnie młodzież, a dorosłych powitamy również w naszych progach. Pracownie w Domach Kultury w Zabierzowie Bocheńskim i Woli Batorskiej są otwarte dla wszystkich chętnych.