sezonu artystycznego w zagorzu zakoczony 4 20180704 138585716621 czerwca w Domu Kultury w Zagórzu podsumowaliśmy sezon artystyczny 2017/2018. Uroczystości rozpoczęły się wernisażem prac młodych artystów uczęszczających na warsztaty plastyczne. Zaproszeni rodzice, rodzeństwo, dziadkowie oraz pozostali goście mogli podziwiać efekty artystycznych poczynań swoich pociech.

Zajęcia prowadzone pod czujnym okiem Pani Natalii Nowackiej cieszą się dużym powodzeniem, a różnorodność stosowanych technik, form i materiałów oraz sam sposób prowadzenia zajęć przyciągają coraz większą rzeszę uczestników. Galeria w pracowni plastycznej przybrała bajkowy wygląd za sprawa wyeksponowanych prac dzieci. Dzieła artystów zachwycały oglądających.

W sali widowiskowej, przed bardzo licznie zgromadzoną publicznością mogli zaprezentować swoje talenty i nabyte umiejętności inni uczestnicy zajęć artystycznych. Leciutko, na paluszkach na scenie pojawiły się malutkie i starsze baletnice, przystrojone w piękne body baletowe, z wdziękiem prezentowały swoje pierwsze etiudy baletowe. Trema była duża, ale zarówno możliwość pokazania się rodzicom, sam taniec jak i błyszczące stroje sprawiły dzieciom dużą radość.

Sekcja zagórzańska zespołu Niepołomickie Mażoretki, dynamicznie i z wdziękiem pokazała choreografie sceniczne oraz wysokie umiejętności pracy z pałeczką. Dziewczęta z gracją i pewnością swoich umiejętności zaprezentowały część programu, dzięki któremu w Mistrzostwach Polski Mażoretek w Leżajsku zdobyły II miejsce i srebrny medal oraz nominację na Mistrzostwa Europy w Chorwacji. Obie grupy taneczne prowadzone są przez instruktora i choreografa Aleksandrę Kubik.

W ostatnim roku artystycznym zawiązał się i rozpoczął pracę dziewczęcy zespół wokalny ,,Złote nutki’’, prowadzony przez instruktora Pawła Pyzika. W swoim programie dziewczęta pięknie wyśpiewały wiązankę dziecięcych przebojów. Natomiast młodzi instrumentaliści, rozwijający swoje pasje i talenty muzyczne, po raz pierwszy prezentowali się na scenie przed szeroką publicznością, Na co dzień ćwicząc w zaciszu sali doskonalą grę na flecie, gitarze, pianinie, akordeonie, keyboardzie i perkusji. Dziś błyszczeli. Tego popołudnia muzyka w ich wykonaniu pięknie rozbrzmiewała.

Nie sposób było stworzyć warunki, by przedstawić i zaprezentować wszystkich uczestników tegorocznego sezonu artystycznego. W Domu Kultury od wielu lat działa Zespół Pieśni i Tańca Zagórzanie oraz Mali Zagórzanie. Prowadzone są warsztaty budowania i programowania robotów, warsztaty kulinarne dla dzieci, a dla najmłodszych zabawy umuzykalniające. Dorośli i seniorzy uczestniczą w warsztatach rękodzieła artystycznego, aerobiku i nordic walkingu.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy tegorocznych zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy. Młodzi adepci sztuki kulinarnej wraz z prowadzącymi zajęcia, zadbali o pięknie zastawiony stół, pyszne ciasta i kawę dla zaproszonych gości.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy od września do korzystania z oferty artystycznej Domu Kultury w Zagórzu.


Na czas wakacji przygotowaliśmy zarówno dla małych jak i dużych ciekawą propozycję spędzenia czasu wolnego. Będzie wiele zabaw, gier, ciekawych zajęć i związanej z tym radości. Pojedziemy na wycieczki, odbędziemy plener malarski w Zagórzu oraz zaprosimy Was do teatrzyku.

Ze szczegółami wakacyjnych propozycji można zapoznać się na stronie:
www.kultura.niepolomice.pl lub na facebooku.

Wszystkim życzymy udanych wakacji.

Barbara Wdaniec
instruktor Domu Kultury w Zagórzu

  • Sezonu artystycznego w Zagórzu zakończony_1
  • Sezonu artystycznego w Zagórzu zakończony_2
  • Sezonu artystycznego w Zagórzu zakończony_3
  • Sezonu artystycznego w Zagórzu zakończony_4
  • Sezonu artystycznego w Zagórzu zakończony_5
  • Sezonu artystycznego w Zagórzu zakończony_6
  • Sezonu artystycznego w Zagórzu zakończony_7
  • Sezonu artystycznego w Zagórzu zakończony_8

więcej fotorelacja