modelarze druynowymi wicemistrzami polski 1 20181210 112106806310 grudnia 2018 w Jedliczach koło Krosna odbyły się Mistrzostwa Polski szybowców halowych konkurencji F1N, w których nasi modelarze: Michał Kuchta, Mateusz Pichór i Mikołaj Szewczyk wywalczyli w kategorii wiekowej juniorów drużynowy tytuł Wicemistrzów Polski.

Impreza została rozegrana przy udziale rekordowej liczby uczestników. Do Jedlicz przyjechało w tym roku ponad 140 zawodników z kilkunastu klubów z Polski, Czech i Słowacji. Modelarze rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów. W Jedliczach pojawiła się oczywiście cała czołówka polskich zawodników.

Udział w zawodach wzięło również siedmiu modelarzy z modelarni w Domach Kultury w Zabierzowie Bocheńskim i Woli Batorskiej. W kategorii młodzików wystartowali: Marcel Włodarz, Bernard Samek, Jerzy Kuźba i Witold Kuźba. Wśród juniorów rywalizowali: Michał Kuchta, Mateusz Pichór i Mikołaj Szewczyk. Tym ostatnim udało się w rywalizacji drużynowej zdobyć tytuł Wicemistrzów Polski. Zwyciężyli modelarze UKS Jedynka Hrubieszów a tytuł drugich Wicemistrzów Polski przypadł modelarzom z MTS Kwidzyń.


O wysokim poziomie imprezy świadczyć mogą doskonałe czasy uzyskiwane przez zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Najlepszy wynik został osiągnięty w kategorii seniorów - Tomasz Dudzik z MOKSiR Chrzanów uzyskał czas lotu: 55,8 sekundy ustanawiając tym samym nowy rekord Polski.


Udziałem w Mistrzostwach Polski nasi modelarze zakończyli tegoroczny sezon modelarski, który przyniósł im wiele doskonałych wyników, między innymi:

- II miejsce Mateusza Pichora w zawodach F1N w Krakowie zaliczanych do Pucharu Polski,
- V miejsce Wojtka Dzięciołowskiego w konkurencji S6A w zawodach modeli kosmicznych World Cup im Kraków zaliczanych do Pucharu Świata,
- tytuł Wicemistrza Juniorów Aeroklubu Krakowskiego w konkurencji modeli kosmicznych S6A dla Michała Kuchty,
- V miejsce Mateusza Pichóra w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski za rok 2018 w konkurencji F1N młodzików,
- I miejsce Mateusza Pichóra w ogólnopolskich zawodach modeli F1N w Bochni,
- II miejsce Mikołaja Szewczyka w ogólnopolskich zawodach modeli F1N w Bochni.

Krzysztof Gawłowski
Instruktor modelarstwa

  • Modelarze drużynowymi Wicemistrzami Polski_1
  • Modelarze drużynowymi Wicemistrzami Polski_2
  • Modelarze drużynowymi Wicemistrzami Polski_3
  • Modelarze drużynowymi Wicemistrzami Polski_4
  • Modelarze drużynowymi Wicemistrzami Polski_5
  • Modelarze drużynowymi Wicemistrzami Polski_6
  • Modelarze drużynowymi Wicemistrzami Polski_7
  • Modelarze drużynowymi Wicemistrzami Polski_8
  • Modelarze drużynowymi Wicemistrzami Polski_9

więcej fotorelacja