Czytaj więcej...MODELARSTWO  LOTNICZE I KOSMICZNE
Pasją, która raz w dziecku zaszczepiona, pozostanie w nim na całe życie, jest modelarstwo lotnicze. Jeżeli chcesz pobudzić w dziecku kreatywność i wyobraźnie warto zwrócić uwagę na przygotowane i odpowiednio wyposażone Pracownie Modeli Latających i Kosmicznych w Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim i Woli Batorskiej. Tutaj pod okiem pasjonata, zarówno chłopcy jaki dziewczynki nabędą szereg wiadomości i umiejętności.

Modelarstwo lotnicze to nie tylko dobra zabawa i forma miłego spędzania czasu wolnego. Modelarstwo uczy cierpliwości, pracy zespołowej, kształtuje charakter młodego człowieka. Przede wszystkim przyzwyczaja do myślenia i rozwiązywania problemów, nie wspominając o zdobywaniu i utrwalaniu zdolności manualnych. Modelarze to przede wszystkim przyszli inżynierowie, piloci sportowi, czy piloci samolotów rejsowych.

W ramach prowadzonych zajęć najpierw wykonujemy modele prostych szybowców halowych, modele szybowców swobodnie latających startujących z holu, modele balonów na ogrzane powietrze, modele rakiet. Po nabyciu doświadczenia, modelarze przystępują do budowy modeli zdalnie sterowanych.

Modelarze biorą udział w zajęciach nauki pilotażu zdalnie sterowanymi modelami motoszybowców o rozpiętości do 2 metrów. Dysponujemy do tego celu własnym, niezłej jakości sprzętem.
Zajęcia w terenie odbywają się na naszej łące – lotnisku położonym w Woli Zabierzowskiej. Bierzemy też udział w zawodach modelarskich, zarówno regionalnych jak też o zasięgu ogólnopolskim / Mistrzostwa Aeroklubu Krakowskiego, Zawody o Puchar Prezesa Kopalni Soli w Bochni, zawody zaliczane do Pucharu Polski/, osiągając coraz lepsze wyniki, nie wyłączając miejsc na podium. Zajęcia w pracowni prowadzone są w gupach wiekowych: dzieci, młodzież, dorośli.

W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi
Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim
Dom Kultury w Woli Batorskiej
Pasją, która raz w dziecku zaszczepiona, pozostanie w nim na całe życie, jest modelarstwo lotnicze.

Dom Kultury w Chobocie - pracownie modelarstwa /morskie, lądowe i lotnicze/

Czytaj więcej...BUDOWA I PROGRAMOWANIE ROBOTÓW
Dołącz do grona młodych inżynierów! Zajęcia z budowy i programowanie robotów to warsztaty podczas, których dzieci powyżej 6r.ż. poznają zasady budowania i programowania prawdziwych robotów na podstawie zestawów Lego. Budują części mechaniczne robotów przy użyciu programu komputerowego, programujemy ruchy własnego robota, a następnie go uruchamiają. To wspaniała nauka przez zabawę rozwijająca kreatywność, wyobraźnię, logiczne myślenie.
Zajęcia odbywające się dwa razy w miesiącu.

W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi
Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim
Dom Kultury w Woli Zabierzowskiej

 

NAUKA I DOSKONALENIE GRY W SZACHY

Warsztay kierowane do dzieci i młodzieży, ale również mogą na nie uczęszczać dorośli. 
W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi

Dom Kultury w Zakrzowie
Dom Kultury w Woli Zabierzowskiej

WARSZTATY  KROJU I SZYCIA

Warsztaty kierowane do młodzieży i osób dorosłych. W programie poznanie podstaw korzystania z wykrojów „Burdy”, zasady samodzielnego wykonania wykroju. Nauka i doskonalenie umiejętności szycia na maszynie. Wykonanie pod okiem instruktora wybranych elementów stroju: bluzka, spódnica, sukienka. Przeróbki i naprawa odzieży lekkiej

W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi
Dom Kultury w Słomirogu

 

Czytaj więcej...WARSZTATY KULINARNE DLA DZIECI
NAUKA  PRZEZ  ZABAWĘ - zajęcia kulinarne dla dzieci prowadzone w grupach wiekowych podczas, których uczestnicy poznają zasady pracy w kuchni, zdobywają nowe ważne umiejętności oraz poznają zasady zdrowego żywienia. Mali i więksi kucharze samodzielnie przygotowują proste potrawy, gotują, smażą, wypiekają pierniki, proste ciasteczka, babeczki i ciasta. Zabawa z mąką, przygotowanie ciasta, klejenie pierożków itp. to nie tylko wspaniała i przydatna życiowo zabawa, to również czas relaksu i odstresowania, nauka współdziałania w zespole i podziału pracy. Dzieci uczą się zdobienia potraw, poznają zasady nakrywania do stołu i jego dekorowania. Poznają narzędzia i urządzenia kuchenne z równoczesnym wdrażaniem zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nimi.

W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi  
Dom Kultury w Ochmanowie
Dom Kultury w Słomirogu


Czytaj więcej...WARSZTATY ARTYSTYCZNEGO PROJEKTOWANIA I SZYCIA DLA DZIECI
Warsztaty kierowane do dzieci w wieku szkolnym, dziewcząt i chłopców podczas, których uczą się podstaw projektowania odzieży, elementów dekoracyjnych wnętrz oraz okazjonalnych upominków. Projektują na papierze kreacje na różne okazje, uczą się kompozycji i łączenia różnych elementów stroju. Ważnym elementem zajęć jest zaprojektowanie i wykonywanie elementów strojów dla siebie, przerabianie własnej odzieży, jej ozdabianie przy użyciu różnych technik. Uczestnicy uczą się pracy z maszyną krawiecką. Pokazy mody i sesje zdjęciowe własnoręcznie wykonanych strojów, na modelkach – autorkach prac to również praca nad własnym ciałem i nauka wdzięcznego poruszania się.
Warsztaty artystycznego projektowania to nie tylko wspaniała zabawa, to również rozwijanie kreatywności i wyobraźni, wyczucia smaku i piękna, podnoszenie własnej wartości i umiejętność wyróżnienia się w tłumie.

W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi  
Dom Kultury w Zakrzowcu
Dom Kultury w Zagórzu
Dom Kultury w Woli Batorskiej 
Dom Kultury w Zakrzowie
Dom Kultury w Ochmanowie

KOREPETYCJE Z MATEMATYKI, FIZYKI I CHEMII
W roku artystycznym 2019/2020
Dom Kultury w Woli Batorskiej