Czytaj więcej...WARSZTATY WOKALNE DLA DZIECI
Jeśli śpiew sprawia dziecku dużo radości zapraszamy do udziału w zajęciach.
Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku szkolnym, które lubią śpiewać i chcą rozwijać swój talent. Zajęcia mogą odbywać się indywidualnie lub w grupie rówieśników o podobnym stopniu umiejętności.
Celem zajęć jest uwrażliwienie dzieci na muzykę, kształtowanie dobrych nawyków wokalnych i prawidłowego toru oddechu podczas śpiewu, kształtowanie słuchu, poszukiwanie pięknej barwy głosu, pomoc w doborze repertuaru, rozwijanie i ćwiczenie pamięci, wyobraźni oraz kreatywności, a wszystko to z uwzględnieniem możliwości rozwojowych dostosowanych do wieku.
W czasie zajęć dzieci mają możliwość śpiewania z mikrofonem, z podkładami i żywym akompaniamentem, gry na instrumentach rytmicznych. Uczestnicy zajęć po osiągnięciu odpowiedniego poziomu umiejętności będą mogli uczestniczyć w występach scenicznych, przeglądach i festiwalach.

W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi

Dom Kultury w Zagórzu
Dom Kultury w Woli Batorskiej
Dom Kultury w Woli Zabierzowskiej
Dom Kultury w Ochmanowie

INDYWIDUALNE LEKCJE ŚPIEWU
Indywidualne lekcje śpiewu połączone z emisją głosu dla młodzieży i dorosłych  skierowane są do osób, które lubią śpiewać, ale nie miały możliwości rozwijania swojego talentu, jak również do osób zaawansowanych. Swoje predyspozycje i pasje mają możliwość doskonalić systematycznie, ćwicząc pod okiem wykwalifikowanego instruktora.
Głównym celem zajęć jest wypracowanie umiejętności swobodnego posługiwania się głosem zgodnie z prawami fizjologii oraz wymogami estetycznymi. W celu osiągnięcia założonych efektów kształtowany jest odpowiedni dobór ćwiczeń podnoszących sprawność techniczną i kondycję głosu, rozwijanie skali głosu oraz jego udźwięcznienie, opanowanie prawidłowego toru oddechowego, czytanie nut głosem, kształcenie słuchu, pomoc w doborze repertuaru, eliminacja złych nawyków wokalnych.

W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi

Dom Kultury w Woli Zabierzowskiej

STUDIO PIOSENKI
Zajęcia skierowane są do pasjonatów śpiewu i piosenki, ale posiadają już pewne umiejetności. Do tych którzy chcą rozpocząć przygodę z piosenką, sprawdzić swoje umiejętności wokalne i sceniczne, marzą o zaistnieniu na scenie, chcą szlifować swoje zdolności wokalne i rozwijać się artystycznie.

W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi
Dom Kultury w Chobocie 

Obojętnie czy masz pięć,  piętnaście, dwadzieścia czy pięćdziesiąt lat, najważniejsza jest pasja do grania. Zacząć można w każdym momencie, a korzyści z gry jest mnóstwo.

Czytaj więcej...NAUKA GRY NA PIANINIE
Zdaniem wielu gra na pianinie stymuluje wszechstronnie rozwój dziecka, gdyż gra na instrumentach klawiszowych nie jest łatwa, a ponadto pianino angażuje wszystkie zmysły oraz w jednakowym stopniu stymuluje rozwój prawej i lewej półkuli mózgu.
Zajęcia gry na pianinie odbywające się w trybie indywidualnym, uczestnik – instruktor, co pozwala na ich kierowanie zarówno do dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Zajęcia są dostosowane do wieku i indywidualnych umiejętności uczestnika.
Podczas zajęć uczestnik rozwija swój talent muzyczny, poznaje i doskonali umiejętność gry na pianinie, słuch i wrażliwość muzyczną, poznaje budowę instrumentu, elementy techniki gry, podstawy zapisu i odczytu nutowego. Poza rozwojem muzycznym gra na pianinie rozwija m.in. koncentracje, koordynację, pamięć, cierpliwość i wytrwałość, zdolności twórcze i improwizacyjne, pewność i poczucie własnej wartości.

W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi
Dom Kultury w Ochmanowie
Dom Kultury w Zakrzowcu
Dom Kultury w Zagórzu
Dom Kultury w Woli Batorskiej
Dom Kultury w Woli Zabierzowskiej

Czytaj więcej...NAUKA GRY NA GITARZE

Muzyka stanowi ważną drogą do nabycia przez dziecko wrażliwości, poprzez wszechstronny rozwój osobowości, rozwijanie uczuć i wyobraźni, empatii, ma również wpływ na ogólny rozwój dzieci, w tym fizyczny, intelektualny, estetyczny.
Muzykowanie dziecka, w tym gra na gitarze pomaga rozwijać ważne cechy charakteru i przyczynia się do rozwoju procesów poznawczych. Kształci spostrzeganie zjawisk dźwiękowych i ujmowania ich w całość, rozwija pamięć, uwagę, uczy skupienia.

Praca z profesjonalnym instruktorem połączona z zaangażowaniem dziecka daje gwarancję nabycia umiejętności gry na gitarze.
Wymagany własny instrument.

W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi
Dom Kultury w Ochmanowie
Dom Kultury w Zakrzowcu
Dom Kultury w Zagórzu
Dom Kultury w Woli Batorskiej
Dom Kultury w Woli Zabierzowskiej
Dom Kultury w Słomirogu

Czytaj więcej...GRA ZESPOŁOWA
Dobrze jest, gdy dziecko posiadające podstawowe umiejętności zaczyna grać w zespole. Rozwija to dodatkowo podzielność uwagi, ponieważ grając, musi jednocześnie wiedzieć, co w danym momencie grają koledzy. Granie w  zespole rozwija pozytywne cechy osobowości, takie jak współdziałanie, dyscyplina i odpowiedzialność. Dziecko zdaje sobie sprawę z tego jak ważna jest ciężka praca nad sobą, gdyż od niej zależy sukces jego i kolegów. Grający w zespole motywują się wzajemnie do doskonalenia umiejętności i dalszego rozwoju.

W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi

Dom Kultury w Zagórzu
Dom Kultury w Woli Batorskiej
Dom Kultury w Woli Zabierzowskiej

Czytaj więcej...NAUKA GRY NA PERKISJI
Nauka gry na instrumentach muzycznych od najmłodszych lat może przynieść dziecku wiele korzyści. Jeżeli zauważymy, że dziecko wykazują chęć uczęszczania na takie zajęcia, warto mu to umożliwić.

Naukę gry na perkusji można rozpocząć niemal w każdym wieku. Zajęcia prowadzone są indywidualnie, w oparciu  program dostosowany do indywidualnych umiejętności i możliwości. Gra na perkusji relaksuje i pomaga w koncentracji, a kontakt z muzyką zwiększa efektywność w nauce i sprzyja zapamiętywaniu. Zajęcia przebiegają w przyjaznej atmosferze, dzięki czemu uczestnicy zapominają o stresie i skupiają się na grze. Dodatkowo ćwiczenia wpływają pozytywnie na samopoczucie, pomagają uwolnić negatywne emocje.
Gra na perkusji wymaga dużego zaangażowania niemal każdej części ciała oraz głębokiego skupienia. Perkusja jest także jednym z bardziej wymagających instrumentów pod względem wytrzymałościowym, podczas gry organizm wyzwala duża ilość endorfin co w naturalny sposób relaksuje i obniża ciśnienie krwi.

Wymagany własny instrument w domu do realizacji indywidualnych ćwiczeń.
Domy Kultury dysponują instrumentem do prowadzenia lekcji

W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi
Dom Kultury w Zagórzu
Dom Kultury w Chobocie

Czytaj więcej...NAUKA  GRY NA KEYBOARDZIE
Granie melodii odpręża i wprowadza w stan relaksacji nasz umysł, a gra na instrumencie to nie tylko nauka, ale także przyjemność. Dzięki temu uczestnik zaczyna kojarzyć uczenie się z komfortem.

Możliwości dźwiękowe keyboardu są bardzo bogate. Nauka gry na keyboardzie jest stosunkowo łatwa, więc świetnie nadaje się na rozpoczęcie muzycznej edukacji.

Zajęcia prowadzone indywidualnie z każdym uczestnikiem, co pozwala dostosować opracowywany materiał do wieku i umiejętności uczestnika. W nauce gry nacisk położony jest na praktyczne ćwiczenia techniki i umiejętności gry, zarówno w tonacji molowej, jak i durowej, a także na czytanie zapisu nutowego.

Wymagany własny instrument

W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi

Dom Kultury w Ochmanowie
Dom Kultury w Woli Zabierzowskiej
Dom Kultury w Woli Batorskiej

Czytaj więcej...ZESPÓŁ CHOBOT BLUES BAND

Młodzieżowy zespół muzyczny, działa w Domu Kultury w Chobocie. Powstał jako rozwinięcie Szkółki Gitarowej - poprzez uczestnictwo w próbach uczy pracy w zespole muzycznym. Repertuar zespołu jest szeroki, od reggae, przez flamenco i country po bluesa i utwory rockowe. Z uznaniem przyjmowany jest przez publiczność, prezentując się podczas różnych uroczystości gminnych, Dni Niepołomic, gminnych koncertów WOŚP.

Dom Kultury w Chobocie

Kierownik artystyczny Piotr Krupa

 

 


ZESPÓŁ 50 BLUES

Zespół powstał w lipcu 2016 r., pracuje w Domu Kultury w Chobocie. Na jego repertuar składają się utwory polskich i zagranicznych artystów i zespołów z kręgu muzyki country, bluesa i rocka, a także autorskie kompozycje Piotra Krupy. Ważną pozycją w repertuarze zespołu jest program z songami Boba Dylana w języku polskim, na które Piotr Krupa posiada autoryzację samego Dylana.
Zespół ma na koncie dwa znaczące osiągnięcia: piosenka „Stówa do domu” napisana na Ogólnopolski Konkurs „Piosenka Drogi” została nagrodzona specjalnym wyróżnieniem „Polskiego Trackera” i znalazła się na płycie „Na dobrą drogę”. Wkrótce potem zespół został zaproszony na Międzynarodowy Zlot „Master Truck 2018”. Wygrał również krajowe eliminacje „Przepustka do Mrągowa” co zaowocowało zaproszeniem do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Country 2018 w Mrągowie, gdzie zespół reprezentował Miasto i Gminę Niepołomice.

Dom Kultury w Chobocie
Kierownik zespołu pan Piotr Krupa


Czytaj więcej...ZESPÓŁ  WRZOS z Niepołomic

Zespół działa od 1947 roku, skupiający osoby dorosłe, w tym seniorów i rencistów. W bardzo bogatym repertuarze posiada piosenki biesiadne, z lat 60,70,80, koledy i pastorałki, pieśni patriotyczne i religijne. Uczestniczy w przeglądach i konkursach amatorskich zespołów artystycznych, m.in. Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych „Złota Jesień, Przeglądzie Scenicznym Seniorów Małopolski „Starsi Panowie Dwaj”, Ogólnopolskich Senioraliach w Krakowie. Związany ze środowiskami senioralnymi Krakowa. Koncertuje podczas logalnych imprez i uroczystości. Cotygodniowe próby odbywa w komnatach Zamku Królewskiego w Niepołomicach. Koncertuje z udziałem zespołu muzycznego lub akompaniamentem Macieja Ziobro.
Kierownik zespołu Teresa Rojowicz
Kierownik artystyczny Maciej Ziobro

ZESPÓŁ MELODIA

Czytaj więcej...Zespół Melodia działa w Domu Kultury w Zakrzowcu. Skupia dorosłych mieszkańców Zakrzowca, w różnym wieku, których łaczy pasja wspólnego śpiewania. W repertuarze posiada piosenki popularne i biesiadne, piosenkii przyśpiewki ludowe, pieśni religijne, kolędy, widowiska oraz programy artystyczne. Próby odbywają się jeden raz w tygodniu.
Kierownik zespołu Urszula Turecka

 

 


 

Czytaj więcej...ZESPÓŁ ŚPIEWACZY ZABIERZANIE

Zespół działa w Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim. Kilkunastoosobowy skład stanowią głównie seniorzy z Zabierzowa, Woli Zabierzowskiej i Chobotu. W repertuarze posiada zbiór piosenek dawnych, biesiadnych, ludowych regionu krakowskiego, piosenki cygańskie, patriotyczne, pieśni kościelne i kolędy. Występuje w podczas uroczystości lokalnych, w miejscowym kościele, uczestniczy w przeglądach i konkursach senioralnych, podczas imprez w gminie Niepołomice. Odwiedza z piosenką ośrodki dla osób starszych

akompaniament Jan Gębała

 Więcej o zespołach w zakładce /Nasze zespoły/