Czytaj więcej...Przed świętami Bożego Narodzenia w Domach Kultury organizowane są różne zdobnicze i rękodzielnicze zajęcia, cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem. Wachlarz możliwości i w tym roku był bardzo szeroki. W Woli Zabierzowskiej tym razem postawiliśmy na cykl trzech otwartych spotkań podczas, których ozdabialiśmy bombki choinkowe, tworząc świecące i urokliwe dekoracje na drzewka bożonarodzeniowe.

Czytaj więcej...W kolorze pomarańczowym z dynią w roli głównej.

Dynia, ceniona, popularna roślina dająca możliwość przygotowania wielu smakowitych  dań. Można również wykorzystać ją na wiele innych sposobów. Jej intensywnie pomarańczowy kolor sprawia, że stała się inspiracją do różnorodnych działań dekoracyjnych i kompozycji roślinnych.

W Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim młode artystki

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/inspiracje_string_art_w_somirogu_852/inspiracje_string_art_w_somirogu_1_20181026_1656132674.jpg'
There was a problem loading image 'images/joomgallery/originals/inspiracje_string_art_w_somirogu_852/inspiracje_string_art_w_somirogu_1_20181026_1656132674.jpg'

Czytaj więcej...Dom Kultury w Słomirogu zaprasza do udziału w warsztatach rękodzieła artystycznego

8 listopada 2018 godz.18.00

inspiracje String Art
malowanie z kolorowych sznurków i nici

Czytaj więcej...Czasem los, choć niektórzy nazywają go jednak przypadkiem, rzuca nas w różne miejsca. Lecz nie ważne co sprawiło, że wszyscy znaleźliśmy się właśnie w tym miejscu. Jesteśmy szczęśliwi, że tak się stało, bowiem miejsce, którego progi przekroczyliśmy już jakiś czas temu, dało nam wiele dobrego.

Czytaj więcej...Niemal przez cały marzec dorośli uczestnicy warsztatów rękodzieła artystycznego poświęcili przygotowaniom wielkanocnym. W tym roku postanowiono, że Dom Kultury w Zakrzowcu podczas XI Targów Wielkanocnych zaprezentuje palmę wykonaną zbiorowo przez mieszkańców.

Czytaj więcej...Zbliżają się Święta Wielkanocne. Nadszedł więc czas, by się do nich przygotować. Dzieci ze Świetlicy Kultury w Podgrabiu podczas warsztatów plastycznych również poczyniły pewne przygotowania.

Czytaj więcej...Święta tuż, tuż, przygotowania do nich widoczne są na każdym kroku. W Zabierzowie Bocheńskim nawet elewacja Domu Kultury zmieniła swój wygląd. Pojawiły się na niej pisanki olbrzymy, ozdobione podczas rodzinnych warsztatów.

Czytaj więcej...można wykonać swoimi rękami.

Podobno w sklepach jest wszystko. Jednak ktoś to wykonał. Skoro tak, to my też możemy zrobić sami niektóre przedmioty, np. oryginalne mydełka. Przy ich tworzeniu wszyscy są zafascynowani sposobem ich powstawania.

Czytaj więcej...Palmy wielkanocne są tradycyjnym symbolem Niedzieli Palmowej w kościele katolickim, przygotowywanym na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy. W Polsce początki święcenia palm sięgają XI wieku. Palmy wije się z witek wierzbowych, gdyż w naszym klimacie wierzba jest drzewem, które wiosną najwcześniej budzi się do życia, a w symbolice Kościoła jest znakiem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy.

Czytaj więcej...Tak jak śpiewa Jerzy Stuhr: „Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.”, tak my w Domu Kultury w Woli Batorskiej zmodyfikowaliśmy tą sentencję.
Obecnie pod czujnym okiem naszej instruktorki Pani Natalii Nowackiej uczymy się malarstwa i zgodnie twierdzimy, że „Malować każdy może, trochę lepiej lub… trochę lepiej!” bowiem w rysunku czy też malarstwie nie ma lepszych czy gorszych są po prostu ci, którzy znajdują się na różnym stopniu zaawansowania i wciąż rozwijają nowe umiejętności.