Czytaj więcej...WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI
Szeroko rozumiane działania plastyczne, twórcze i zabawy manualne bardzo wzbogacają i rozwijają osobowość dziecka. Wpływają na rozwój wyobraźni, sprawność manualną, dają możliwość wyładowania emocji, a to wszystko dzięki sztuce. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko mała kartka papieru i kredki, ale to wiele innych możliwości tworzenia.

Prawie każde dziecko lubi rysować i malować. Warsztaty plastyczne to forma pełna kolorów i kreatywności, kierowana do dzieci od 3 roku życia. Dzieci rozwijają swoje uzdolnienia i zainteresowania poprzez możliwość działania i poznanie różnych technik. Mają tutaj możliwość m.in. malowania różnymi rodzajami farb, rysowania ołówkiem, pastelami i kredkami, wykonują kolaże, tworzą formy przestrzenne i dekoracyjne z różnych materiałów i w różnych technikach.

W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzą
Dom Kultury w Woli Batorskiej
Dom Kultury w Zagórzu
Dom Kultury w Słomirogu

Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim
Dom Kultury w Woli Zabierzowskiej
Dom Kultury w Zakrzowie
Świetlica Kultury w Podgrabiu

 

Czytaj więcej...RYSUNEK I MALARSTWO SZTALUGOWE

Rysunek i malarstwo sztalugowe kierowane do osób w różnym wieku. Tutaj obok uzdolnionych dzieci i młodzieży pracują dorośli oraz artyści amatorzy szlifujący swój warsztat. W zajęciach mogą uczestniczyć uzdolnione dzieci powyżej 10 roku życia. Instruktor prowadzi również pracę z młodzieżą przygotowującą się do szkół artystycznych.
Uczestnicy zajęć poznają różne techniki rysunku i malarstwa, elementy kompozycji plastycznej i przestrzennej, doskonalą uzdolnienia plastyczne, warsztat malarski i rysunkowy, rozwijają swoją wrażliwość i kreatywność.
Uczestnikiem warsztatów może zostać prawie każdy, kto ma ochotę pracować nad rozwojem własnego talentu plastycznego, lub chce miło spędzić czas – malując i rysując w grupie osób o podobnych zainteresowaniach. Ze względu na charakter prowadzonych zajęć udział w nich można kontynuować tak długo jak się chce.

W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi

Dom Kultury w Woli Batorskiej 
Dom Kultury w Zagórzu
Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim


Czytaj więcej...WARSZTATY RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO

Zajęcia są okazją do zapoznania się z różnorodnością technik i form dekoracyjnych oraz wykonania niepowtarzalnych elementów dekoracyjnych. Pod opieką artysty uczestnicy poznają tajniki różnych technik dekoracyjnych, materiały i narzędzia, ich zastosowanie. Dobór technik i tematyki prac często wynika z zainteresowania uczestników. Przykładowe techniki to zdobienie elementów drewnianych i ze szkła technika serwetkowo - decoupage, ozdoby z masy porcelanowej, ozdoby z i zdobienie materiału, filcowanie, sutasz, guilling, string art  i wiele innych.
Warsztaty kierowane głównie do młodzieży i dorosłych.
W miłej i przyjaznej atmosferze, poprzez twórcze eksperymenty możemy rozwijać swoją wyobraźnię i zdolności artystyczne, a przy tym wykonać wiele ciekawych i niepowtarzalnych ozdób.

W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi
Dom Kultury w Zagórzu 
Domu Kultury w Słomirogu 
Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim
Dom Kultury w Zakrzowie

 

Czytaj więcej...TWÓRCZE WARSZTATY
To zajęcia o charakterze plastyczno - artystycznym, kierowane do dzieci. Działania plastyczne przeplatają się z różnymi technika zdobniczymi i rękodziełem artystycznym. Obok prac plastycznych dzieci wykonują różnorodne formy przestrzenne i elementy dekoracyjne /m.in. kwiaty, zdobią decoupage, filcują, malują bombki choinkowe/. Pod opieką instruktora poznają różne techniki artystyczne, narzędzia i ich zastosowanie. Zajęcia rozbudzają sprawność manualną, zdolności plastyczne, wyobraźnię i kreatywność dzieci.

W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi  

Dom Kultury w Zakrzowcu
Dom Kultury w Ochmanowie