Czytaj więcej...Centrum Kultury w Niepołomicach wraz z Domem Kultury w Woli Batorskiej zapraszają do spędzenia jednego wakacyjnego tygodnia z pędzlem i sztalugą podczas pleneru malarskiego, zaplanowanego w centrum Niepołomic.

Plener trwał będzie pięć kolejnych dni, codziennie od
29 lipca do 2 sierpnia 2019
w godz.10.00 - 13.00.    

Czytaj więcej...Dom Kultury w Ochmanowie zaprasza na kolejne warsztaty witrażowe

18 maja 2019 godz.9.00 - 17.00

Czytaj więcej...

Los to mały psotnik. Czasem jest kapryśny, innym razem łaskawy. Często stawia na naszej drodze ludzi i sytuacje, o których nawet byśmy nie przypuszczali. I my, dawno temu,  przekonaliśmy się co oznacza kaprys losu. Bowiem na naszej drodze pojawiło się wyzwanie: przeprowadzenie kursu ikonopisarstwa.

Czytaj więcej...Sobota 16 lutego 2019 była dniem twórczym w Domu Kultury w Ochmanowie. Pod okiem instruktora Pani Renaty Kszysztofek, odbyły się kolejne już warsztaty witrażu techniką Tiffany’ego.

Technika polegająca na łączeniu kolorowych kawałków szkła za pomocą taśmy miedzianej i cyny w ciekawe kształty i kompozycje, tak wciągnęła niektóre panie, że nie mogą doczekać się kolejnego spotkania, by móc zrealizować swoje pomysły i projekty.

Czytaj więcej...Są ludzie, którzy dostrzegają to co jest poza. Postrzegają inaczej, słyszą więcej, doświadczają mocniej. I chcą się tym wszystkim w jakiś sposób podzielić z innymi. Szukają, więc sposobów, które pozwolą dotrzeć im do ludzi, do szerszej publiki, które pozwolą im na dzielenie się swoimi niecodziennymi doświadczeniami. Jedni muzykują, inni malują, zdarzają się i tacy, którzy piszą ale pośród nas pojawiła się niezwykła osoba, która znalazła inną – swoją drogę wyrazu. Mowa tu o wikariuszu Woli Batorskiej księdzu Sewerynie Puchale,

Czytaj więcej...Lato, lato, lato i ani się obejrzeliśmy już przywitaliśmy zimową aurę. Aż by się chciało na kilka chwil powrócić i powygrzewać się jak kot w tych ciepłych promieniach letniego słońca. Lecz gdy wyglądamy przez okna, tam jest tylko szaro i mgliście.
Ale w Domu Kultury w Woli Batorskiej mówimy temu stanowcze: Nie!
Przywracamy letnie promienie!
19 listopada o godzinie 18.00 odbył się wernisaż wystawy prac malowanych w czasie wakacji. Plener „Niepołomice 2018” był niezwykłym przeżyciem.

Czytaj więcej...Twórcze warsztaty to nie tylko przyjemność i praca.
To cenny czas spędzony w gronie przyjaciół i znajomych.
To czas rozwijania pasji, zainteresowań i kreatywność.
To czas poznawania nowych talentów, zarażania się pasją innych.
To wspaniała atmosfera.
To wszystko w Domu Kultury w Zakrzowcu.

 

Czytaj więcej...Jesień, liście zmieniające kolor, chłodne poranki i niskie słońce zaglądające przez okna…
W takiej pięknej scenerii w Domu Kultury w Woli Batorskiej zakończył się po raz kolejny kurs pisania ikon I stopnia.

Czytaj więcej...Centrum Kultury w Niepołomicach zaprasza młodzież i dorosłych do udziału w warsztatach pisania ikon I stopnia. Zajęcia adresowane są do osób, które pragną nabyć podstawową wiedzę i umiejętności w tym zakresie.

Zaplanowane zostały w Domu Kultury w Woli Batorskiej, rozpoczęcie 28 września 2018 o godz.15.00.

Czytaj więcej...Po udanym majowym kursie witrażu, jaki odbył się wówczas w Domu Kultury w Woli Batorskiej pojawiła się kolejna grupa chętnych do pracy z tak fascynującym, a zarazem trudnym w obróbce materiałem jakim jest szkło. To dla nich, począwszy od 6 lipca przez dwa kolejne, wakacyjne weekendy w Domu Kultury w Ochmanowie zorganizowany został kurs witrażu w technice Tiffany'ego.