Czytaj więcej...WARSZTATY BALETOWE DLA DZIECI
Zajęcia kierowane do dzieci w wieku 4 – 6 lat oraz ponad 7 lat, prowadzone w grupach wiekowych.

Czy warto posłać dziecko na balet? Oczywiście tak, bo balet przynosi dziecku wiele korzyści.


Ćwiczenia baletowe mają wpływ na kształtowanie prawidłowej postawy ciała, dziecko nabiera nawyku chodzenia wyprostowanym, zachowania prawidłowej sylwetki, wzmacnia śródstopie i wspomaga terapię płaskostopia oraz wad postawy. Uczą jak poruszać się z wdziękiem, gibkością, lekkością, ale również i pewnością siebie. Dzięki ćwiczeniom poprawia się  koordynacja ruchowa, koncentracja, zręczność, płynność ruchu i samodyscyplina.

Balet daje dziecku nadpobudliwemu  możliwość rozładowania nadmiaru energii, a dziecko wstydliwe pokonuje własną nieśmiałość, wzmacnia się poczucie własnej wartości i pewność siebie. Taniec ten uczy wrażliwości estetycznej i muzycznej, rozwija kreatywność.

W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi

Dom Kultury w Zagórzu 
Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim
Dom Kultury w Woli Batorskiej

ZABAWY  TANECZNO - MUZYCZNE  dla najmłodszych

Zajęcia taneczno - muzyczne kierowane są do najmłodszych dzieci 2,5 – 4 lat i zazwyczaj są to jedne z pierwszych zajęć grupowych w jakich uczestniczy dziecko. Ruch w takt muzyki to wspaniała zabawa dla najmłodszych dostarczająca wiele radości.
Ich podstawową rolą jest umuzykalnienie dzieci, rozwijanie słuchu muzycznego, koordynacji słuchowo - ruchowej,  zaspokojenie potrzeby ruchu. Muzyka i ruch mają duży wpływ na wszechstronny rozwój dziecka.  Zajęcia  dostosowane są do możliwości rozwojowych uczestniczących w zabawach dzieci.

W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi
Dom Kultury w Zakrzowcu 
Dom Kultury w Słomirogu
Dom Kultury w Woli Zabierzowskiej

Czytaj więcej...TANIEC Z POMPONAMI
Dzieci bardzo lubią tańczyć i poruszać się przy muzyce. Mają mnóstwo energii, a tempo regeneracji ich sił po intensywnej zabawie, jest bardzo szybkie.  Możliwości jej wyładowania daje taniec.

Zajęcia taneczno rytmiczne z użyciem pomponów, kierowane dla dzieci 3 – 5 lat oraz zajęcia taneczne dla grupy starszej powyżej 6 roku życia. Prowadzone w grupach wiekowych dostosowane do możliwości rozwojowych dzieci.


Taniec powoduje wzrost hormonu szczęścia, a to zwiększa naturalną radość dziecka czerpaną z ruchu w takt muzyki. Taniec i zabawy ruchowe sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi dziecka, w tym sprawności ruchowej u dzieci w każdym wieku. Kształtuje pozytywne cechy charakteru: odwagę, cierpliwość, wytrwałość, wytrzymałość na trud i zmęczenie. Sprzyja uspołecznieniu dziecka, które nabywa umiejętności współpracy w grupie, akceptacji rówieśników, przełamaniu nieśmiałości, nabyciu poczucia własnej wartości. Taniec usprawnia pamięć, spostrzegawczość, orientację, uwagę,  inteligencję twórczą i ruchową, a wykonywane ćwiczenia taneczne rozwijają refleks, koordynację ruchową, spostrzegawczość, uczą dyscypliny.


W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi

Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim
Dom Kultury w Woli Batorskiej
Dom Kultury w Zagórzu

 

Czytaj więcej...ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ZAGÓRZANIE
W obecnym kształcie zespół został założony w 2007 r. w Domu Kultury w Zagórzu. Tworzy go młodzież z Zagórza i sąsiednich miejscowości. Kontynuuje tradycje, zwyczaje i obrzędy własnego regionu. W repertuarze ma melodie i tańce regionu krakowskiego i ościennych, w tym suity krakowską, krakowiaków wschodnich, rzeszowską, lubelską, sądecką i żywiecką oraz krakowiaka z Lajkonikiem. Prezentowane suity charakteryzuje dbałość o autentyzm dawnych pieśni i tańców. Zespołowi towarzyszy 5 - osobowa kapela ludowa. Uczestniczy w przeglądach, wydarzeniach folklorystycznych, konkursach i festiwalach w kraju i za granicą. Prezentował polski folklor podczas festiwali międzynarodowych i występów na Węgrzech, w Słowacji, Bułgarii, Czechach, Macedonii, Albanii, Grecji i Chorwacji.

Działa w Domu Kultury w Zagórzu
kierownik zespołu: Barbara Wdaniec
kierownik artystyczny i choreograf: Janusz Przepióra
kierownictwo muzyczne: Maciej Ziobro
www.kultura.niepolomice.pl


Czytaj więcej...ZESPÓŁ NIEPOŁOMICKIE MAŻORETKI
Mażoretki reprezentują bardzo ciekawy i zjawiskowy taniec sceniczny oraz paradny. Taniec mażoretkowy jest połączeniem wielu technik tańca. W choreografiach zespołu znajdziemy elementy tańca latynoamerykańskiego, klasycznego, nowoczesnego oraz baletu. To co wyróżnia ten rodzaj tańca to elementy marszowe z wykorzystaniem rekwizytów – czego nie znajdziemy w innych gatunkach tańca. Dziewczęta występują głównie z wykorzystaniem batona/pałeczki mażoretkowej/ lub pomponami.

Zajęcia kierowane do dziewcząt w wieku szkolnym.


Mażoretki występują na scenie prezentując układy taneczne do wybranych utworów muzycznych lub towarzyszą orkiestrze dętej. Zanim to jednak nastąpi dziewczęta przygotowują warsztat, wykonują trudne ćwiczenia, pracują nad konkretnymi układami.


Taniec mażoretkowy wzmacnia i rozwija mięśnie całego ciała, wspomaga kształtowanie ladnej postawy i korygowanie wad, rozwija koordynacje wzrokowo – ruchową, ruchy taneczne, obroty, podskoki i elementy akrobatyczne, pozwalają wyćwiczyć zmysł równowagi, gibkości, skoczności.

Przynależność do zespołu dostarcza radość życia, dodaje pewności i rozwija poczucie własnej wartości, uczy obycia scenicznego i towarzyskiego.
Kierownik zespołu Maria Strzelec
Kierownik artystyczny, choreograf Aleksandra Kubik


W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi

Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim
Dom Kultury w Zagórzu

 

Czytaj więcej...ZESPÓŁ MAŁE MAŻORETKI
Naturalnym zapleczem zespołu są Małe Mażoretki, dziewczęta w wieku 7 - 11 lat, które ćwiczą układy taneczne z pomponami lub pałeczką. Występują głównie podczas lokalnych imprez organizowanych w środowisku lokalnym, gminie lub powiecie. Z powodzeniem uczestniczą w przeglądach i konkursach w kraju zdobywając medale i wyróżnienia w swojej grupie wiekowej.
Kierownik zespołu Maria Strzelec
Kierownik artystyczny, choreograf Aleksandra Kubik


W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi

Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim
Dom Kultury w ZagórzuCzytaj więcej...TANIEC LUDOWY DLA DZIECI -
Zespół Pieśni i Tańca Mali Zagórzanie

Warsztaty tańca ludowego kierowane są do dzieci szkolnych, od 7 r.ż. Zespół stanowi naturalne zaplecze ZPiT Zagórzanie, do którego młodzi tancerze dołączają po osiągnięciu 15 lat i odpowiedniego stopnia umiejętności.

Dzieci podczas warsztatów poznają tańce, przyśpiew i pieśni ludowe głównie własnego regionu, śląska oraz regionu lubelskiego, a także polską kulturę ludową. Zajęcia prowadzone jeden raz w tygodniu, z uwzględnieniem wieku i możliwości uczestników. Opracowane tańce prezentowane są podczas  koncertów podczas uroczystości w gminie.


W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi

Dom Kultury w Zagórzu

TANIEC TOWARZYSKI DLA DZIECI
Zajęcia tańca towarzyskiego dla dzieci w wieku szkolnym, realizowane w grupach wiekowych.

Dzieci potrzebują ruchu i umiejętności współpracy z rówieśnikami. Można osiągnąć to na wiele sposobów. Jednym z najlepszych sposobów oferujących jeszcze dodatkowe korzyści, jest taniec towarzyski.

Taniec kształtuje postawę, uczy  prostowania kręgosłupa i trzymanie wyprostowanej postawy, zapobiega powstaniu wad postawy, wzmacnia wiele partii ciała. Dzieci, które tańczą mają lekki, ale zdecydowany krok, poruszają się z wdziękiem, posiadają bardzo dobrą koordynację ruchową. Taniec to świetne narzędzie w walce z otyłością.


Taniec dodaje pewności siebie, rozwija wrażliwość, pamięć, spostrzegawczość, orientację, uwagę. Taniec towarzyski uczy dzieci współpracy, nawiązywania nowych znajomości oraz okazywania zaufania.


W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi

Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim

TANIEC TOWARZYSKI dla młodzieży i dorosłych

Taniec jest dla każdego, bez względu na wiek!
Dla młodzieży, dla osób pracujących, w średnim wieku i dla osób na emeryturze. Naucz się tańczyć i zmień swój styl życia.

Zajęcia tańca towarzyskiego organizowane  dla młodzieży i osób dorosłych z uwzględnieniem stopnia zaawansowania i umiejętności uczestników. Program zajęć dostosowany jest potrzeb i możliwości uczestników.

Nowe umiejętności, ciekawi ludzie i miło spędzony czas, to tylko niektóre korzyści, jakie gwarantują prowadzący.

W roku artystycznym 2019/2020 zajęcia prowadzi

Dom Kultury w Zabierzowie Bocheńskim
Dom Kultury w Woli Batorskiej