Dzieci bardzo lubią tańczyć i poruszać się w rytm muzyki. Zajęcia taneczne z użyciem pomponów, kierowane są do dziewczynek od 5 roku życia. Prowadzone są w grupach wiekowych zapewniających dostosowanie do możliwości rozwojowych.

Taniec powoduje wzrost hormonu szczęścia, a to zwiększa naturalną radość dziecka czerpaną z ruchu w takt muzyki. Taniec i zabawy ruchowe sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi dziecka, w tym sprawności ruchowej, kształtuje pozytywne cechy charakteru: odwagę, cierpliwość, wytrwałość, wytrzymałość na trud i zmęczenie. Sprzyja uspołecznieniu dziecka, które nabywa umiejętności współpracy w grupie, akceptacji rówieśników, przełamaniu nieśmiałości. Taniec usprawnia pamięć, spostrzegawczość, orientację, uwagę, inteligencję twórczą i ruchową, a wykonywane ćwiczenia taneczne rozwijają refleks, koordynację ruchową, spostrzegawczość, uczą dyscypliny.

Taniec z pomponami to jedna z sekcji tworzących zespół Niepołomickie Mażoretki, do którego dziewczynki są włączane po osiągnięciu odpowiedniego poziomu umiejętności tańca z rekwizytem.

dodatkowe informacje:

czas: 60 min.

cena: 60,00 zł/ m-c

warsztaty prowadzi profesjonalny instruktor choreograf

więcej szczegółów w domu kultury

 

  • 60,00 zł/m-c