grupa chłopcow i mężczyzn odznaczonych medalami z dyplomami w rekach

 

Udana inauguracja Pucharu Polski w wykonaniu niepołomickich modelarzy.

Rozegranymi w dniu 18 lutego zawodami w Hrubieszowie, modelarze halowi rozpoczęli tegoroczne zmagania Pucharu Polski w konkurencji modeli szybowców halowych F1N.

W rywalizacji wzięło udział ponad sześćdziesięciu zawodników, którzy startowali w kategoriach: młodzików, młodziczek, juniorów i seniorów. W zawodach startowało dziewięcioro modelarzy Centrum Kultury w Niepołomicach.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi juniorzy. Zdecydowanie i z dużą przewagą zwyciężył Michał Kuchta z CK w Niepołomicach, wyprzedzając zawodnika UKS Jedynka Hrubieszów-Pawła Gumieniaka.

Na trzecim miejscu został sklasyfikowany Antoni Szulc, a na czwartym – Wojciech Dzięciołowski (obydwaj z CK w Niepołomicach).

W kategorii młodzików, Centrum Kultury w Niepołomicach reprezentowało trzech zawodników: Marcel Włodarz, Jakub Jaworski i Jakub Niedziela, którzy zajęli 8, 13 i 19 miejsca.

Z kolei startujący w kategorii seniorów: Michał Szulc, Krzysztof Gawłowski i Alina Gawłowska sklasyfikowani zostali na miejscach: 5, 6 i 7.

W tegorocznej edycji Pucharu Polski zaplanowano rozegranie jeszcze 5 zawodów. Na przełomie lutego i marca odbędą się one w Gdowie i Jeżowie Sudeckim, a pozostałe trzy rozegrane zostaną na Śląsku w listopadzie.

Krzysztof Gawłowski
Instruktor modelarstwa lotniczego i kosmicznego
w Centrum Kultury w Niepołomicach